סיכוי נמוך שביידן יצליח להעלות את המס על רווחי ההון

למרות המשך פרסום נתונים חזקים בארה”ב, להערכתנו הפד לא ימצמץ בהודעתו ביום רביעי • פרסום נתון צמיחה חזק באופן מפתיע ביום חמישי עלול להביא להתחדשות עליית התשואות הארוכות

ג'ו ביידן בנאום בחירות |צילומסך מתוך טוויטר

בארה”ב ממשיכים להתקבל נתוני מאקרו חזקים כאשר סך הדרישות השבועיות לדמי אבטלה ירד מתחת ל-550 אלף בשבוע הקודם, הנתון הנמוך ביותר מאז תחילת המשבר. הפרסום הוא איתות חיובי מאוד לדוח התעסוקה שיתפרסם בשישי הבא, שכרגע הוא ה’סמן’ הכלכלי המוביל של הבנק המרכזי. אנו מעריכים שבהחלטת הריבית מחר (רביעי) הבנק המרכזי ימשיך להדגיש את מחויבותו לריבית נמוכה לזמן ממושך, ויחזור על כך שהם לא מתכוונים לצמצם את ההרחבה לפני שנראה שיפור משמעותי בשוק העבודה.

יום לאחר מכן (חמישי) יתפרסמו נתוני הצמיחה הראשוניים לרבעון הראשון, שיהיו חזקים בהובלת הצריכה הפרטית וההשקעות בדיור שיפצו על הירידה החדה ביצוא נטו. אם הצמיחה תפתיע למעלה סביר שנראה את התשואות הארוכות חוזרות לעלות.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בארץ

  • המשך השיפור המהיר במדד אמון הצרכנים וחזרה הדרגתית לקצב הצריכה שראינו קדם המשבר.

בעולם

  • סיכוי נמוך שנשיא ארה”ב יצליח להעלות את המס על רווחי ההון, ייתכן וזה חלק מניסיונו לקדם את התוכנית הפיסקאלית הרחבה יותר.
  • ‘פירות’ ההרחבה הפיסקאלית בארה”ב ממשיכים לבוא לידי ביטוי בנתונים ובאינפלציה, אך אנו צופים שבהחלטת הריבית מחר הבנק המרכזי ימשיך להדגיש את מחויבותם למדיניות מרחיבה לזמן ממושך.

Inner article
  • נתוני צמיחה מפתיעים בעוצמתם ביום חמישי בארה”ב עלולים להביא לעליית התשואות הארוכות.
  • למרות ההקלה בשבוע האחרון, מרבית הכלכלות הגדולות באירופה עדיין תחת מגבלות. סנטימנט החברות המשיך להשתפר גם באפריל. הבנק המרכזי בגוש האירו לא סיפק משהו חדש בהחלטה האחרונה, והנגידה ציינה שרק בפגישה הבאה הם ידונו בצמצום קצב הרכישות המואץ.

 

הכותב הוא ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה