סכנה בקומקום השבת: עלול להביא להתחשמלות ופריצת שריפה

שימוש בקומקום שבת מדגם שנושא את המותג 'מולר' – עלול להביא לסכנת התחשמלות, התלקחות ופריצת שריפה | הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה פרסם אזהרה לציבור וקורא להפסיק כליל את השימוש במוצר קומקום שבת Muller, וכמובן לעצור את שיווקו

קומקום שבת של מולר | מקור: משרד הכלכלה

אזהרה לציבור: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה פרסם אזהרה לציבור וקורא להפסיק כליל את השימוש במוצר קומקום שבת 'מולר' (Muller), דגם ML-255, ברקוד: 7290109843506, יצרן: Ningbo Frank Electric Appliance, ארץ ייצור: סין, שנת ייצור: 2022 – של היבואן: אליהו שיווק חשמל בע"מ. הסיכון: התלקחות, שריפה והתחשמלות.

בבדיקת שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 900 חלק 2.15 בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים: דרישות מיוחדות למכשירים לחימום נוזלים.

גוף החימום בפונקציית "מצב שבת" ממשיך לפעול כאשר הקומקום ריק ממים, דבר המגדיל את הסכנה להתלקחות הקומקום ופריצת שריפה.  כמו כן, במהלך הבדיקה מעטפת המכשיר נמסה ונוצרה גישה לחלקים נושאי זרם.

המחזיק במוצר, מתבקש להפסיק את השימוש בו בפונקציית "מצב שבת". המכירה בחנויות אסורה בהחלט!

לבירורים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל: [email protected] או בטלפון: 074-7502300. הממונה על התקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקינה.

מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקינה צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.

כתיבת תגובה