סמוטריץ' ינהל את הקבינט החברתי-כלכלי עם סמכויות מורחבות

הממשלה אישרה כעת סמכויות נוספות לקבינט החברתי-כלכלי במטרה לנהל את כל המערך האזרחי של המלחמה | ראש הממשלה הודיע כי שר האוצר ינהל בפועל את הוועדה ויקבל את כל הסמכויות הנתונות ליו"ר הוועדה | אלה החברים החדשים בקבינט | המינוי – עד סיום המלחמה

ישיבת ועדת השרים ליוקר המחיה - הקבינט החברתי-כלכלי | צילום: קובי גדעון, לע"מ

הממשלה החליטה היום (א') לערוך שינויים בהחלטתה בעניין ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה (הקבינט החברתי-כלכלי) בנוגע להרכב הוועדה וסמכויות הוועדה, על מנת לטפל בכל ההיבטים האזרחיים הנוגעים לניהול מערך המלחמה.

הממשלה החליטה לשנות את הרכב ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך שממלא מקומו, שהוא שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ינהלה בפועל. שר האוצר נענה לבקשתו של ראש הממשלה.

בנוסף צורפו לוועדה השרים הבאים: גדעון סער, חילי טרופר, יואב קיש, אריאל בוסו ויעקב מרגי ואת השרה יפעת שאשא ביטון כמשקיפה בוועדה.

כמו כן, הסמיכה הממשלה את הוועדה לדון, על דעתה, במגוון נושאים שיתנו מענה לכלל הנושאים האזרחיים הנוגעים למלחמה, בין היתר, הבטחת רציפות תפקודית אזרחית, מענה כלכלי לבעלי עסקים ובמגזר הציבורי, שיקום היישובים והקהילות בעוטף עזה, הקמת קבינט חברתי-כלכלי מצומצם, הסברה ועוד.

את עבודת הוועדה ירכז מנכ"ל משרד רה"מ יוסי שלי בתיאום עם מנכ"ל משרד האוצר שלומי הייזלר.

שינויי ההחלטה תקפים עד לסיום המלחמה.

כתיבת תגובה