סערת רשת וירידה במניית סלקום בעקבות מחאת העובדים

חברת הסלולר ‘סלקום’ השביתה בשעות הצהרים את העבודה למשך שעה אחת, ככל הנראה כאות הזדהות עם שביתת ערביי ישראל – המצדיעים לאחיהם תושבי עזה, תוך הבעת מחאה על פעילות צה”ל ברצועת עזה • בשעות האחרונות גועשות הרשתות החברתיות על המהלך ואלפי גולשים זועמים מביעים את מחאתם והצהירו כי יבטלו את המנוי בחברה • קריאה לצה”ל: הפסיקו את ההתקשרות עם סלקום

סלקום | צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

הרשתות החברתיות גועשות בשעות האחרונות בשל מודעה של וועד עובדי סלקום ומשאבי האנוש בחברה, לפיה היום, התקיימה השבתה בת שעה, כמחאת עובדים. במודעה, שעליה חתומים יו”ר ועד העובדים וסמנכ”ל משאבי האנוש של החברה שפורסמה אתמול, נכתב בעברית ובערבית: “מחר בשעה 14:00 נפסיק את העבודה בסלקום לשעה של מחאה. נצא החוצה לעמוד יחד כולנו – בעד דו קיום אחווה ואהבת חינם. אל תתנו לקומץ קיצוניים לקבוע לנו את סדר היום”.

מניית סלקום רשמה בשעות האחרונות ירידות שערים קלות, ככל הנראה בעקבות העלייה לכותרות הרשתות החברתיות. עם זאת, לא מדובר באיבוד נתח שוק – לא בשוק ההון ולא במצבת המנויים, לפחות לעת עתה.

ה’מחאה’ של עובדי החברה, הצליחה להתסיס רבים מהצד הימני של המפה ויו”ר הציונות הדתית, ח”כ בצלאל סמוטריץ’, צייץ: “סלקום מתנתקת מעם ישראל, עם ישראל מתנתק מסלקום”. כך גם ח”כ אופיר סופר הגיב: “בושה וחרפה סלקום. במקום להזדהות ולתמוך בתושבי הדרום וחיילי צה”ל, החלטתם לתמוך בשביתה שהיא על מה, על פרעות ביהודים?! תתביישו”.

בארגון תורת לחימה שיגרו מכתב לרמטכ”ל אביב כוכבי ולמנכ”ל משרד הביטחון בדרישה להפסיק את ההתקשרות עם החברה, שמספקת שירותי טלפון לקציני וחיילי צה”ל. “לאור הדו-פרצופיות, והבחירה של חברת סלקום להלכה ולמעשה בצד של גורמי הקיצון הערביים, כנראה בשל רצונם להתחנף לעובדיהם הערבים, אנו קוראים לכם לבטל מיידית את ההתקשרות של צה”ל עם חברה זו. לא יתכן שחברת סלקום תהנה מתקציב הביטחון של ישראל, תספק שירותי טלפון לקציני וחיילי צה”ל, ותמשיך להיות שותפה להתססת הגיס החמישי שבתוכנו”.

נציין כי במועצות האזוריות בנימין, שומרון וגוש עציון, לצד רשתות חינוך בציונות הדתית נטלו את ההצהרות והפכו אותן למעשים כשהודיעו כי יבטלו את ההתקשרות עם סלקום. האם מדובר בביטול או במכתבים הצהרתיים? מוקדם עדיין לצפות כיצד יתפתח הצעד.

מודעת המחאה של עובדי סלקום

Inner article

בתגובת החברה לתקשורת נאמר: “סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים.

“בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים.

“אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה”ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

“ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים.

“נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה”ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום”.

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "סערת רשת וירידה במניית סלקום בעקבות מחאת העובדים"

 1. אני מאמין כי נקיטת עמדה כזאת בזמן מלחמה כמוה כבגידה, דיבור על דו קיום בזמן רגיעה מבורך.
  בזמן בו התקשורת משתפת פעולה עם האויב, ומציגה את היהודים כצד בפרעות מול הערבים, ויוצרת גזירה שווה. היא נותנת כלי הסברה מצוין לאויבינו, מלהיטה את האש, ויוזמת עוד התפרעויות.
  זה שילוב עצום של טפשות ורשעות. וכשחברה עסקית כסלקום נכנסת לפינה הזאת היא ראויה להחרמה , על תמיכה באויבינו.
  הסיבה היחידה שאני לא מתנתק מסלקום היא שאני לא מנוי שם. ממליץ לכל מי שקורא את התגובה . עזבו את סלקום ומהר…. אין מקום לסולידריות בזמן מלחמה. יש לזה שם ” בגידה “

 2. בסד
  העם שלנו ברוך ה מתפכח תמיכה ברוצחים אלמנות יתומים לא אצלנו

 3. הכי חשוב הוא לעבור לחברות אחרות. לא קיים מצב שהמנכל לא ידע מזה

 4. עוזבים את חמאסלקום ומהר!!!!

כתיבת תגובה