ספורטאז': שקטה ונוחה גם בגבוהים

מנדי יצא לדרך עם דעות קדומות וחזר נלהב • קיה ספורטאז' החדשה נותנת פייט חזק למתחרותיה • ריזל בדרכים לביזנעסופש

ספורטאז' הוא מכלי הרכב הכי אהובים על ציבור הנהגים בישראל – והדגם המחודש שהגיע ארצה בחודש מאי, עם מנוע דיזל שגם מביא לחיסכון בצריכת הדלק – גורם לאהבה הזו לפרוח. אם נגענו רגע באהבה הפורחת בין הציבור הישראלי לבין הספורטאז', בעיני היה זה בתחילה טעם כלשהוא לפגם. סוג של עדר עיוור. נסיעת המבחן שערכתי כאן עליו גרמה לי להבין שלא כצעקתה. הספורטאז' הוא אכן אחלה רכב, והגירסא החדשה שלו הביאה בחיקה עוד כמה דברים טובים.

חיצונית, המכונית נותרה כמעט זהה, עם נגיעות קלות הכוללות פגושים קדמיים ואחוריים חדשים וכן פנסים קדמיים עם תאורת יום מסוג LED, פנסים אחוריים בעלי עיצוב חדש ועיצובים חדשים לחישוקי הסגסוגת 16 ו-17 אינטש. האופציות כוללות חיפויי כרום לספי הדלתות ולוחות החלקה מטאליים, וכן חמשה צבעי מרכב חדשים.

Box

לפני שנדבר על המנוע שהוא היהלום בסקירה הקצרה הזו, בואו נדבר קצת על האבזור.

תא הנוסעים, למרות מושבי הבד, נראה עשיר למדי – בזכות צבע בהיר במושבים ובדיפון הדלתות.

איכות ההרכבה טובה מאוד, עם דשבורד רך (שמעיד משהו על האיכות הגבוהה) ויש בין היתר מסך מולטימדיה גדול דובר עברית, עם ווייז מובנה ועם מצלמת רוורס ועוד.

Inner

 

בספורטאז ' גם תאורת לד, מזגן מפוצל, דימום מנוע בעת עצירה, חלונות כהים, גלגל הגה חדש ובלם היד מגיע באמצעות דוושה. אם בעבר השתרכה קיה אחרי חברות אחרות בכל הנוגע לאבזור הטכנולוגי, הספורטאז' מראה, שבמובנים רבים בקיה אף עוקפים את המתחרות. חלק גדול מהמתחרות בסיגמנט לא מצוידות באבזור כה עשיר.

באבזור הבטיחותי תמצאו בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, חיישני חניה אחוריים מקוריים, מערכת אוטומטית לעמעום אור גבוה, מערכת התראה לערנות נהג ועוד.

המרווח, לא רק ל-2 הנוסעים מקדימה אלא גם ל-3 היושבים מאחור, מעולה. כולל לבוגרים. תא המטען גם הוא נדיב בגודלו.

אבל כאמור הדובדבן שבקצפת הוא המנוע, 1.6 URBAN דיזל עם תיבת הילוכים כפולת מצמד בעלת 7 הילוכים אוטומטיים. מעבר לזה שהוא חזק הוא גם חסכוני. נסיעה 3 פעמים הלוך ושוב מבני ברק לשכונת חב"ד בלוד פלוס נסיעות במשך כשעתיים בעיר התורה והחסידות הורידו רק רבע מיכל. מדובר על כ-180 ק"מ, כולל נסיעה מאומצת וכולל נסיעה בפקקים. וכל זאת מבלי שדיברנו על ההנאה מהנסיעה. לא נעים ללכלך על הספורטאז' הקודמת, אבל היא הניבה רעשים בטורים גבוהים. הפעם דממה. המנוע מרגיש בשרני ולא נופל מההנאה הנגרמת מנסיעה ברכבים בסגמנטים גבוהים יותר.

נקודה חשובה נוספת היא חווית הנהיגה ששופרה לטעמי. קיה הישנה אאוט – קיה החדשה אין: נוחות הנסיעה מתקרבת לאיכותן של מכוניות אמריקניות וצרפתיות מבחינת בלימת תחלואי הכביש.

אם בעבר קניית רכב מדגמי קיה, הייתה יותר בשביל השקט הנפשי שיגיע מרכב שאינו יודע תקלות מהן, בחבילה הזו תקבלו הרבה יותר.

צריכת הדלק 1 ל-18 והמחיר החל מ-145,900.

Inner

כתיבת תגובה