ספקים ממשלתיים? לא תידרשו לשלם יותר על החשבונית

משרד רה”מ מבצע פניית פרסה: לאחר שדרש להנפיק חשבוניות דיגיטליות בחתימה מאושרת – חזר בו • במסגרת יישום מדיניות הממשלה בנושא העברת מסמכים בדרך דיגיטלית, הודיע משרד רה”מ לספקיו כי עליהם לספק חשבוניות חתומות דיגיטלית מאושרות • בשל פניית חברת “חשבונית ירוקה” ומשרד עו”ד תדמור לוי ושות’ משרד רה”מ חזר בו, ויאפשר להגיש חשבוניות בחתימה מאובטחת ובכך מסיר את התשלום הנוסף שהספקים נדרשו לשלם

מימין: הפניה לספקים. משמאל: היועצת המשפטית שמודיעה על ביטול ההוראה

בחודש מרץ האחרון שלח משרד ראש הממשלה מכתב לספקים בנוגע למעבר לקבלת חשבוניות חתומות דיגיטלית. במכתב נכתב כי בהמשך למעבר זה, על הספקים לשלוח חשבוניות חתומות דיגיטלית באמצעי חיתום אלקטרוני המאושר ע”י משרד המשפטים בלבד, באם לא, החשבוניות לא תתקבלנה ולא תטופלנה. לאור זאת, ספקים רבים אשר משתמשים בשירותיה של חברת “חשבונית ירוקה” ומנפיקים דרכה חשבוניות דיגיטליות בעבור לקוחותיהם, ביניהם גם משרד רה”מ, פנו לחברה וביקשו לקבל מענה בעניין.

בתוך כך, כיום בישראל ישנן 2 חברות המנפיקות חשבוניות דיגיטליות מאושרות אשר מאושרות על ידי משרד המשפטים, בעוד שישנן מספר חברות המנפיקות חשבוניות דיגיטליות מאובטחות, כאשר ביניהן גם “חשבונית ירוקה” הנותנת מענה ללמעלה מ-70 אלף בתי עסק בישראל ולמעשה מהווה כגוף הגדול ביותר בתחום הפקת מסמכים חשבונאיים.

למעשה, משמעות ההנחייה בעבור המעסיקים היא הוצאה של כמה מאות שקלים בכדי להנפיק את אותה החתימה האלקטרונית המאושרת על גבי כרטיס חכם, ואילו בעבור חברת חשבונית ירוקה הנותנת שירותיה בהנפקת חשבוניות דיגיטליות זו היא פגיעה שלא כדין, אשר פוגעת בתחרות בשוק ונותנת עדיפות לא ראויה לשני ספקי חשבוניות דיגיטליות בלבד. בשל כך, פנתה חברת “חשבונית ירוקה” באמצעות משרד עו”ד תדמור לוי ושות’ למשרד רה”מ בבקשה לשינוי המדיניות של המשרד בעניין, וכן להבין מדוע בחר המשרד לצמצם את החשבוניות הדיגיטליות לכאלה הנושאות חתימה מאושרת בלבד, ובכך למנוע מלקוחותיה של החברה לעבוד עם המשרד וזאת למרות שהחשבונית הנושאת חתימה דיגיטלית עומדת בדרישות הדין.

Inner article

בעקבות פנייה זו, החליט השבוע משרד רה”מ לשנות את המדיניות הקיימת הספקים רשאים להגיש חשבוניות חתומות דיגיטלית הן בחתימה אלקטרונית מאושרת והן בחתימה אלקטרונית מאובטחת.

ליאור וילצ’ינסקי, מנכ”לית חברת חשבונית ירוקה: “חשבונית ירוקה פועלת כדי להקל על העצמאיים ולהפוך תהליכים בירוקרטיים מסובכים לקלים ופשוטים. מסיבה זו פנינו למשרד רה”מ במטרה ליעל את ההתקשרות עמם ולא להקשותה. אנו מברכים על החלטת משרד רה”מ לאפשר לספקים להגיש חשבוניות דיגיטליות מאובטחות כפי שהיה בעבר. החלטה זו בהחלט מקלה על בעלי העסקים בימים טרופים אלה ואשר מתמודדים מול בירוקרטיה רבה ואתגרים נוספים מדי יום”.

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "ספקים ממשלתיים? לא תידרשו לשלם יותר על החשבונית"

  1. לכל מי שמבזבז שעות בלאסוף קבלות מהאימייל שלו כל חודש אני ממליץ על ווליבוקס, עושה את כל העבודה השחורה
    https://www.wellybox.com/he/

  2. כל הכבוד לליאור על היוזמה!
    אני משתמש בחשבונית ירוקה של איזיקאונט וממש מרוצה מהשירות.

כתיבת תגובה