ספקית התקשורת תשלם 5.5 מיליון שקל קנס על אי פרישת תשתיות

בגלל הפרת חובת הפרישה האוניברסלית, לפיה על החברה לפרוש תשתיות בכל הארץ: משרד התקשורת הטיל עיצום כספי בסך 5.5 מיליון ש"ח על הוט | עיצום כספי זה מצטרף לעיצום כספי קודם שהוטל על הוט בשלהי שנת 2022 בגין הפרה דומה | בדיקה של ההפרה הקודמת הוביל לחשיפת ההפרה החדשה

פורסים תשתיות | צילום: לואיס פישר, פלאש 90

המנהלת הכללית של משרד התקשורת, עו״ד עינבל משש, הטילה עיצום כספי בסך 5.5 מיליון ש"ח על חברת הוט בגין .

ההפרה אף מתעצמת כתוצאה מכך שהוט לא דיווחה למשרד ולוועדה המייעצת לעניין פרישה אוניברסלית את דבר קיומם של אזורים ויישובים נעדרי תשתית הוט וההפרה התגלתה עקב פנייה יזומה מצד המשרד.

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "ההפרה מהווה פגיעה חמורה בתושבים הגרים באזורים נעדרי תשתית וביישום מדיניות המשרד שמטרתה לפתוח את שוק התקשורת לתחרות ולהביא תשתיות תקשורת במדינת ישראל לטובת הצרכנים, בדגש על אזורי הפריפריה הכלכלית – חברתית ועל אוכלוסיות חלשות. חשיבות אספקת השירותים מתעצמת בייחוד בתקופת המלחמה. המשרד ימשיך לבצע בקרות יזומות ואחרות כדי לוודא כי חברות התקשורת עומדות בתנאי רישיונן."

בשימוע שנעשה בנושא, טענה החברה שמדובר בטעות דיווח. הטענה לא התקבלה שכן מהצהרת החברה עצמה עלה כי במשך שנים ארוכות, החברה לא פרשה תשתיות ב-35 יישובים – ביניהם נמרוד, קריית יערים, שלומית, עזוז, נצר חזני, יהל, מבוא מודיעים, באר מילכה ועוד וכן עשרות שכונות במזרח ירושלים.

החברה טענה כי היא מספקת ביישובים אלה שירות בנייטרליות טכנולוגית, אולם מדיווחי החברה עצמה עולה כי נכון לחודש ינואר 2024, הוט מספקת שירות ב-36 היישובים בהיקף מצומצם עד זניח: כמאות בודדות של משקי בית בלבד בכל שאר היישובים יחד. זאת מתוך כ – 111 אלף משקי בית באזורים אלה.

עיצום כספי זה מצטרף לעיצום כספי קודם שהוטל על הוט בשלהי שנת 2022 בגין הפרה דומה: הוט לא נתנה שירות בניטרליות טכנולוגית ב-219 יישובים, לאחר שניתנה לה הקלה שאפשרה לה לא לפרוש ביישובים אלה תשתית כבלים אלא לתת בהם שירות באמצעים אחרים.

במסגרת הליך זה התגלו 35 היישובים הנוספים והשכונות במזרח ירושלים בהם הוט לא פרשה תשתית כלל ובעקבות זאת נפתח ההליך הנוכחי.

תשתיות תקשורת הן צורך חיוני בשגרה ובחירום. משרד התקשורת רואה בחומרה כל פגיעה באספקת שירותי התקשורת וימשיך לפעול בכל רחבי הארץ כדי לוודא שהחברות עומדות בחובות רישיונן.

כתיבת תגובה