ספר התקציב וחוק ההסדרים חושפים: אין תמיכה לעצמאים

היינו צריכים אתכם לבחירות, אבל עכשיו, זמנכם עבר • כך נראית גרסת תקציב המדינה וחוק ההסדרים שלצידו, לשנת 2022: על אף ההבטחות – תקציב המדינה והנספחים אליו, בלי אף בשורה לעצמאים • יו”ר פורום העצמאים בהסתדרות, רמי בז’ה: “הממשלה צריכה להתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי!”

הפגנת עצמאים | צילום אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

נותרו מאחור: לאחר שנה וחצי של מאבק בקורונה ועשרות אלפי עסקים שנסגרו ועצמאים שקרסו בעקבות ההגבלות על המשק, כלל הגורמים בממשלת ישראל החדשה הבטיחו ואף הכניסו לקווי היסוד ולהסכמים הקואליציוניים את הצורך הדחוף לתמוך בבעלי העסקים, לחוקק דמי אבטלה לעצמאים ולדאוג להורדת הרגולציה.

אלא שעם פרסום ספר התקציב וחוק ההסדרים שממשלת ישראל תאשר כבר בשבוע הבא, מתגלה כי כל ההבטחות היו לשווא.

ספר התקציב וחוק ההסדרים לא כוללים אף חלק מ”התוכנית הלאומית” לרשת ביטחון סוציאלי לעצמאים, ובתקציב אין שום בשורה לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים, שעדיין מתמודדים עם השלכות המגפה והפחד מהגבלות נוספות שיגיעו בשבועות הקרובים בעקבות העלייה בתחלואה.

רמי בז’ה, יו”ר פורום העצמאים בהסתדרות, מסר בתגובה להתעלמות הממשלה מהעצמאים: “מה שממשלת ישראל עושה – בכייה לדורות. לא ייתכן שלפני חודשיים כל הפוליטיקאים שמרכיבים את הקואליציה נפגשו איתנו, והביעו תמיכה בחקיקת דמי אבטלה לעצמאים והענקת רשת ביטחון סוציאלית לבעלי העסקים, והיום שותקים. מי יעזור לעצמאים שמתמוטטים כאן כמו זבובים אחרי שנה וחצי של התמודדות עם הגבלות וסגרים?

“אני קורא לממשלת ישראל: תתעוררו, לפני שיהיה מאוחר מידי! אל תפקירו את סקטור העצמאים בישראל בלי שום בשורה בתקציב הקרוב! אנחנו נמשיך להילחם על הזכויות שלנו, וננצח”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה