סקודה אניאק – ללכת על כל הקוּפה

עוד לא הספקתי לבחון את האניאק של סקודה וכבר הושקה גרסת הקופה המרהיבה | אז רגע לפני: מיהי סקודה אניאק, ומה יתרונה של גרסת הקופה? | יצאנו לנסיעת מבחן על הקופה המעוצבת, השתאינו מול תקרת הזכוכית המקומרת והעיצוב הפנימי, ותהינו מה הטווח שרכב חשמלי מגיע אליו בלהט ימי אוגוסט בישראל

סקודה אניאק קופה | צילומים: יצרן

בשיא הקורונה ומשבר האספקה הגדול בתולדות עולם הרכב, נחת בישראל האניאק, רכב הפנאי החשמלי הראשון של סקודה. והנה, בחודש מרץ האחרון נחתה בישראל גרסת הקופה של האניאק. אז… יצאנו לבחון.

סקודה נתפס כיצרן שמרני, נועזות ועיצובים פורצי דרך זה לא ממש הDNA שלו. אך נראה שמחלקת העיצוב הרשתה לעצמה הפעם ללכת על כל הקוּפה. כעיקרון, מדובר בסך הכל באניאק עם גג משתפל… והאניאק עצמה, מזכירה בכלל קודיאק…

אך רכב המבחן בתצורת קופה, בוודאי בגרסת הספורטליין עם גג הזכוכית, מרגיש משהו שונה  לגמרי. אלו הפנסים הקדמיים החתומים או גריל ה- Crystal Face הכולל 131 נורות Led במקום שהיה אמור להיות סבכה, ומאחור, עם הגג המשופע – אפשר לומר שהוא מתמודד בקלות מול סדרות הקופה של מרצדס וב. מ. וו.

תא הנוסעים מדבר סקודה: מסך ענקי במרכז ואחד קטן יותר מול עיני הנהג, החומרים רכים, אבל היו מקומות שנתקלתי בפלסטיק חלול ומצקצק. מושבי האלקנטרה נוחים מאד, בטח למי שלא מחבב את מושבי העור בקיץ הישראלי.

המסך המרכזי מאורגן להפליא וכן המתגים על ההגה. וכמובן, אני אמשיך להתלונן על מסכים שמחליפים מתגים אינטואיטיביים. היסח הדעת בנהיגה הוא לא משהו שיצרנים אמורים לעודד.

נסיעת המבחן התבצעה בימים המאוד חמים של הקיץ האחרון. רכב המבחן הגיע עם גג זכוכית ענקי נוסח טסלה, שבימים אחרים מכניס המון אור ויופי לתא הזה, שגם כך זכה בכוכבי יופי רבים. אך בחודש אוגוסט הישראלי, הגג הזה הוא מתכון לבישול פדחת. יש פתרון בדמות רשת שאיכשהו מבודדת, אבל מסורבל להחזיר אותה למקומה אם החלטתם להסיר אותה.

אם כבר מדברים על חום, רוכשי החשמליות גילו לאחרונה שהטווח המוצהר שהתרגלו אליו ביום יום פחת מאד. הסיבה היא, שהסוללה חיה טוב במזג אוויר נוח. מצבי חום קיצוניים כמו חום או גרוע מכך, קור, מורידים מאד את הטווח וגם מאריכים את זמן הטעינה.

מה כל זה אומר? שרכב המבחן עם טווח מוצהר של 550 ק"מ, לא מגיע בימים אלו גם ל-400 ק"מ טווח. אין לזה קשר לסקודה או ליצרן אחר, אבל זה בהחלט אומר שרוכשי רכב חשמלי צריכים לדעת את הנתון הזה.

עוברים למושב האחורי. נעים מאד, הרצפה שטוחה, יש מיזוג ובקרת אקלים עצמאית, תאורת לד אישית, מספיק מקום לרגליים – גם לנוסעים ממש גבוהים.

יש דברים שרק סקודה יודעים לעשות, כמו ליצר גרסת קופה מעוצבת עם גג משופע שאמורה לגזול המון מקום מתא המטען, ורק בסקודה מיצרים תא מטען מאורגן בגודל של 570 ליטר.

הנתונים הטכניים כוללים הנעה אחורית, סוללה בקיבולת 82kW, הספק של 204 כ"ס ומומנט של 31.6 קג"מ, עם זינוק למאה קמ"ש תוך 8.7 שניות, ביחס לרכב בנזין הוא מהיר, לעומת חלק מהמתחרים הוא איטי משהו…

כסטנדרט תקבלו מערכות בטיחות כמו בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת לשמירה על נתיב הנסיעה, ניטור שטחים מתים, בלימת חירום, זיהוי הולכי רגל, בלימה בנסיעה לאחור ועוד.

נסכם: חוץ מהעיצוב המדהים בחוץ, יש כאן רכב חשמלי מהטובים ביותר והמעוצבים שבהם. גרסת הספורטליין שבחנו גם לא זולה במיוחד: מחירה עומד על 287.000 ₪.

 

3 תגובות ל: "סקודה אניאק – ללכת על כל הקוּפה"

  1. היתרון הגדול הוא להיות תחת הבית של צמפיון, כל השאר לא ריאלי בעליל, מנוע byd חומרים פרימיום מעורבבים עם פלסטיקה זולה, מחיר שנושק ל 300 אלף חחחח.
    האם מנהלי היבואניות חושבות שאנשים אידיוטים?
    במילה אחת "טסלה" מודל Y עם מנוע 300 כוח סוס ב 224 אלף.

  2. טסלה וואי, עולה רק 225 אלף, חזקה יותר…מהירה יותר … אז למה לשלם יותר ולקבל פחות?

  3. אין ספק שמדובר כאן בתחרות בגדולות ביותר b.m.w ומרצדס .. אפילו במותג הבית אודי פולקסווגן.
    הנה יש רכב שיהיה במחיר נורמלי (תלוי את מי שואלים) ובכל זאת מושקע. בהצלחה

כתיבת תגובה