סקירת נדל”ן || תכנית לגני תקווה, פנטהאוז ב-7 מיליון

אושרה להפקדה תוכנית למתחם עירוני חדש בגני תקווה הכולל 1,204 יחידות דיור: הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תוכנית למתחם עירוני חדש בגני תקווה שישלב מגורים, תעסוקה, מבני ציבור ושטחים פתוחים • קבוצת ‘רם אדרת’ מכרה פנטהאוז בשכונת ישגב בתל אביב ב- 7.250 מיליון ₪

גני תקווה צפון | הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד תוכנית למתחם עירוני חדש בגני תקווה שישלב מגורים, תעסוקה, מבני ציבור ושטחים פתוחים. התוכנית קובעת הנחיות להכנת תכניות איחוד וחלוקה לפי חלוקה לשני מתחמים.

התוכנית כוללת 1,204 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים בני 8-24 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-240 יוקצו עבור דירות קטנות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 250,000 מ”ר עבור שטחי תעסוקה שיוקמו במבני תעסוקה בני 8-30, כ-45 דונם עבור מבני ציבור בהם שטח שיוקצו לטובת קריית חינוך חדשה, וכן כ-52 דונם של שטחים פתוחים.

התוכנית שביוזמת הרשות המקומית ונערה ע”י משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים, ממשיכה את הפיתוח של גני תקווה בצפון. התוכנית הינה על שטח של 271 דונם וגובלת מצפון- כביש 471; ממזרח- מועצה אזורית דרום השרון; ממערב- קרית אונו ומדרום-גני תקווה.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מתבססת על תחבורה ציבורית, כולל סלילת נתיבים יעודיים (נת”צ) והקמת מסוף לתחבורה ציבורית שממוקם בסמוך לכביש 471, וכן מערך של צירים ירוקים ושבילי אופניים.

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן, ציין כי “תוכנית צפון גני תקווה הינה תכנית המשלימה את פיתוח הישוב בין כביש 471 לדרך התקווה על ידי עירוב שימושים- מגורים, תעסוקה, מבני ציבור בבנייה מרקמית המשולבת במגדלים. התוכנית הנשענת על מערך תחבורה ציבורית, כוללת הקמת קריית חינוך גדולה לצד שטח ציבורי פתוח”.

התוכנית קודמה בד בבד עם תוכנית המתאר לגני תקווה שאושרה להפקדה בוועדה המחוזית בחודש שעבר. התוכנית שביוזמת מינהל התכנון, מתווה עקרונות ומדיניות ארוכת טווח לתכנון ופיתוח העיר. התוכנית כוללת תוספת של 1,700 יחידות דיור עבור יעד של כ-32,000 תושבים.

תוכנית המתאר לגני תקווה חלה על שטח כולל של כ-2,100 דונם – המרחב המוניציפאלי של הישוב. עפ”י התוכנית, נקבע כי עיקר הפיתוח יהיה בצפון היישוב.

Inner article

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מציעה לשמר את מערך השטחים הפתוחים הקיים ביישוב וחיזוקו על ידי פיתוח גנים נוספים בתחום השכונות החדשות שיוקמו בעיר.

כמו כן, תוכנית המתאר מציעה להקים מתחם תעסוקה חדש בצפון היישוב שיתחבר עם אזור תעסוקה המקודם בצפון קרית-אונו, באופן שהמרחב המשותף לשתי הרשויות יהפוך למוקד משיכה למגוון שימושי תעסוקה בתחומי תעשיית ההי- טק והשירותים העסקיים הנהנה מיתרון לגודל ומקרבה למוסדות אקדמיה סמוכים ולתחבורה ציבורית.

שמאי המקרקעין נחמה בוגין ושמי מויאל, אשר מלווים את התוכנית ליווי שמאי, מסרו כי “אנחנו מברכים על ההפקדה. מדובר בתוכנית מאוד חשובה לפיתוח של גני תקווה, אשר תצא לפועל באחת הקרקעות האטרקטיביות ביותר במרכז הארץ. התוכנית מאופיינת בדגש על שילוב של שטחי מגורים ותעסוקה אשר יתנו מענה לכלכליות התוכנית עצמה וכן לאפשרויות הפיתוח של האזור, מתוך מחשבה ארוכת טווח”.

פנטהאוז בלב ‘ישגב’

חברת תנופה בעיר מקבוצת רם אדרת מדווחת כי מכרה דירת פנטהאוז בפרויקט התחדשות עירונית שמקימה החברה ברחוב ד”ר ניסן כהן 3א – 5א בשכונת ישגב בתל אביב, במחיר של 7.250 מיליון ₪. הפנטהאוז בנוי במפלס אחד בשטח של כ- 150 מ”ר, עם מרפסות בשטח של כ- 100 מ”ר, ממוקם בקומה הרביעית והאחרונה בבניין, ופונה לגינה ציבורית ירוקה ושקטה. לדיירי הפנטהאוז שתי חניות תת קרקעיות ומחסן בטאבו.

הפרויקט נבנה במסגרת תמ”א 2 (פינוי בינוי) וכולל 18 יח”ד בבניין בן 4 קומות, שלו שתי כניסות. בפרויקט נמכרו דירות 5 חדרים בשטח של כ- 120 מ”ר במחיר ממוצע של כ- 4.2 מיליון ש”ח. כעת נותרה למכירה דירת גן בלבד במחיר של 5.350 מיליון ₪.

שכונת ישגב היא שכונה ותיקה, הגובלת בשיכון דן וסמוכה לרמת החיל. השכונה נהנית מצביון כפרי, המתאפיין בצפיפות נמוכה במיוחד למ”ר, גינות ציבוריות רבות ושטחים ירוקים. בשכונה מוקמים מספר פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית, כאשר תוכנית המתאר העירונית לא מאפשרת בנייה של מעבר ל- 4 קומות.

פרויקט ניסן כהן של קבוצת רם אדרת | הדמיה: 3Dvision

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה