עד פתיחת השגרירויות: כך עושים עסקים עם האמירויות

עפים על זה: תאגיד התעופה "אמירטס" מאיחוד האמירויות הוא הראשון להירשם כחברת חוץ ברשם החברות בישראל • משרד החוץ, בשיתוף עם משרד המשפטים, הגיע להסדר זמני עם משרד החוץ של איחוד האמירויות, בכל הנוגע לאימות מסמכים ציבוריים לצורך הגשתם לרשויות

מטוס של אמירטס | צילום: WikimediaImages מ-Pixabay

התאגיד הראשון מאיחוד האמירויות נרשם כחברת חוץ ברשם החברות בישראל. אמירטס EMIRATES – אחת מחברות התעופה היוקרתיות והטובות בעולם ומהגדולות ביותר בו – הוא תאגיד תעופה באיחוד האמירויות, שהוקם בדובאי, והראשון שביקש להירשם בישראל כחברת חוץ בהתאם לחוק החברות.

משרד החוץ, בשיתוף עם משרד המשפטים, הגיע להסדר זמני עם משרד החוץ של איחוד האמירויות, בכל הנוגע לאימות מסמכים ציבוריים לצורך הגשתם לרשויות. ההסדר יסייע לקידום הפעילות העסקית בין שתי המדינות עד לפתיחת שגרירויות, יקל על ישראלים המבקשים להציג מסמכים ציבוריים ישראליים בפני הרשויות באיחוד האמירויות ועל גופים מאיחוד האמירויות המבקשים להציג מסמכים ציבוריים מהאמירויות בפני הרשויות בישראל.

250/200 סייד בר + קובייה

לפי ההסדר, ניתן לאמת מסמך ציבורי מאיחוד האמירויות, המיועד לשימוש בישראל, במשרד החוץ באבו דאבי, כמקובל, ולאחר מכן ניתן יהיה לאמת את חתימת משרד החוץ של איחוד האמירויות במשרד החוץ בירושלים. לאחר האימות במשרד החוץ הישראלי, ניתן יהיה להציג את המסמך בפני מרבית הרשויות בישראל.

ההסדר האמור מהווה נדבך נוסף במאמצים של משרד החוץ ומשרד המשפטים לסייע בקידום הפעילות הכלכלית עם איחוד האמירויות, בהמשך להסכם השלום ההיסטורי בין המדינות.

לפי פרסומים שונים, אמירטס מיועדת להתחיל בקווים לישראל (שלא בימי סגר) כבר בפברואר. לצדה צפויה להתחיל לפעול גם חברות תעופה נוספות מהאמירויות.

כזכור, אמירטס הייתה החברה הראשונה שהקימה את 'כושר ערבייה', לאספקת מזון כשר לנוסעים הישראלים והיהודים שישתמשו בשירותיה.

Inner 620/130

כתיבת תגובה