עובדים מתאילנד בדרך? שרים משתי המדינות דנו במתווה

שר הפנים משה ארבל בפגישה עם שר העבודה התאילנדי, פיפאט ראטשקיטפראקרן: "נקדם הסכם בין המדינות להבאת עובדים גם לענף הבניין" | בפגישה עלתה סוגיית חזרת עובדים בענף החקלאות שסיימו תקופה בת 5 שנים ולאחרונה אושר ל-5,000 עובדים לשוב לישראל, כש-3,000 נוספים צפויים אף הם לשוב

שר הפנים משה ארבל עם שר העבודה התאילנדי פיפאט ראטשקיטפראקרן | צילום: דוברות
שר הפנים, משה ארבל, נפגש אתמול (א') עם שר העבודה התאילנדי פיפאט ראטשקיטפראקרן. בישיבה נכחו מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה, אייל סיסו, שגרירת תאילנד בישראל והצוותים המקצועיים של שני הצדדים.

שר הפנים ארבל התייחס לשיתופי הפעולה הטובים בין המדינות: ״הגענו לפגישה בהרכב נרחב, כדי לקדם כמה שיותר מהר שיתופי פעולה בין המדינות, לרבות הסכם בילטרלי בסוגיית עובדי הבניין״.

שר העבודה התאילנדי ציין, כי השנה מציינים את השנה ה-70 ליחסים הדיפלומטים בין המדינות וזה אומר שיש בין המדינות יחסים טובים. כן הודה השר למדינת ישראל ולשר ארבל על המאמצים שהמדינה עושה בכדי לשמור על בטחון העובדים התאילנדים ועל זכויותיהם.

מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה ביקש לשבח את שגרירת תאילנד בישראל ואת צוותה המקצועי, על שיתופי פעולה פוריים במיוחד ויומיומיים עם אנשי המקצוע, בדגש על מינהל עובדים זרים: ״אנו משתדלים להיות קשובים לעובדים הזרים בכלל ובתוך כך, כמובן, גם לעובדים מתאילנד״.

בפגישה עלתה סוגיית חזרת עובדים בענף החקלאות שסיימו תקופה בת 5 שנים ולאחרונה אושר ל-5,000 עובדים לשוב לישראל, כש-3,000 נוספים צפויים אף הם לשוב.

שר הפנים סיכם את הפגישה והבהיר כי הוא, ביחד עם מנכ״ל רשות האוכלוסין, מחויב לשמירה על ביטחון העובדים הזרים ועל זכויותיהם וכי הושם דגש כי יועסקו רק באזורים בטוחים.  עוד הבהיר השר ארבל, כי בימים אלה נעשים  מאמצים אחרונים לגיבוש ולקידום הסכם בילאטרלי לגיוס עובדים תאילנדים גם לענף הבנין, הזקוק מאד לעובדים מאז פרוץ המלחמה.

כתיבת תגובה