עובדים שישלימו שלושים שנות עבודה יקבלו 10,000 שקל

חברת המעליות הישראלית שנמצאת בשליטה פינית, חתמה על הסכם קיבוצי ראשון עם עובדיה, הכולל תוספות שכר, מענק “חתימה” ומענקים מיוחדים למי שישלימו עשרים, שלושים וארבעים שנות עבודה בחברה

מעליות. אילוסטרציה. צילום: קובי גדעון | פלאש 90

ההסתדרות וועד העובדים בחברת המעליות ‘ישראליפט’ חתמו עם הנהלת החברה על הסכם קיבוצי ראשון בתולדותיה שיחול על כ-250 עובדים שהתאגדו בהסתדרות. נציין כי ישראליפט נמצאת כיום בשליטת חברה פינית.

ההסכם שנחתם בין הצדדים יהיה תקף לארבע שנים והוא כולל מנגנון להעלאת שכר לעובדים הקבועים, שתתבצע בארבע פעימות לאורך שנות ההסכם. לצד זאת הוא כולל פתיחת קרן השתלמות לעובדים קבועים ובעלי ותק העולה על ארבע שנים.

כמו כן, הוא כולל מענק חתימה מיוחד של קצת יותר מ-800 שקל, וכן הסכמה על מענק עתידי נוסף במידה שהחברה תעמוד ביעדים. בנוסף לכך נקבעה חלוקת מענקים בגובה של 4,000 שקל לעובדים שישלימו עשרים שנות עבודה ומענק בגובה 10,000 שקל שישולם לכל עובד בעת שישלים שלושים שנות עבודה וכן בכל השלמת עשור נוספת במפעל.

והיה ומצבה הכלכלי של החברה יורע והיא תידרש לפיטורי עובדים, כולל ההסכם מנגנון פיטורים שמעניק להסתדרות ולוועד העובדים משקל בכל הנוגע להחלטות על סיום העסקתם של עובדים בחברה. יושב ראש ההסתדרות במרחב אשדוד, חיים שייב, אמר עם החתימה על ההסכם כי “בתום מו”מ חיובי שנמשך כשנה הצלחנו להגיע להסכמות אשר יסדירו את תנאי ההעסקה בחברה וישפרו באופן מיידי את תנאי העבודה בה. אנו מקווים שההסכם יקדם את ענף התקנת המעליות הצומח היות שמחד הוא מעניק מענה הולם לתנאי השכר של הטכנאים והעובדים הכלליים ומאידך בפן הארגוני מעניק הגנה מפיטורים וביטחון תעסוקתי. אני מודה להנהלת המפעל על שיתוף הפעולה, לנציגי הוועד על הנחישות ולעובדי המרחב והגורמים המקצועיים על העמל הרב שהניב לנו תוצאות יפות”.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה