עובדי זאפ גרופ בקריאת השכמה מול בית מנכ"ל פורמולה

על רקע מכירת החברה: עובדי זאפ גרופ נוקטים החל מאתמול, צעדים ארגוניים • אתמול התאספו העובדים בלובי בניין החברה ומחוץ למשרדו של המנכ"ל רמי חזן והניפו שלטים בהם נכתב בין היתר: "מאחורי המספרים – יש בני אדם", "הסכם קיבוצי עכשיו" ו"דבר איתנו" • הבוקר הם פתחו ב'קריאת השכמה' מול ביתו של מנכ"ל פורמולה, גיא ברנשטיין

העמדות הנטושות בזאפ גרופ בעת הפגנת העובדים | צילום: דוברות ההסתדרות

עובדי זאפ גרופ החלו אתמול (א') לנקוט צעדים ארגוניים בעקבות עסקת מכירת החברה מקרן אייפקס לקבוצת פורמולה ואי הסדרת ההסכם הקיבוצי עמם. בשבוע שעבר התקיימה ישיבת עובדים בה הוחלט לקיים הבוקר אסיפת מחאה של כלל העובדים בלובי הבניין ומחוץ למשרדו של מנכ"ל זאפ גרופ, רמי חזן. הבוקר מקיימים העובדים קריאת השכמה מול ביתו של מנכ"ל פורמולה, גיא ברנשטיין.

בחברת זאפ גרופ מועסקים כ-300 עובדים. החברה עוסקת בשירותי פרסום אינטרנטיים במגוון תחומים, ונמצאת בבעלותה של קרן אייפקס. לפני כשלוש שנים, התאגדו העובדים בהסתדרות לאור אכזבתם מההסכם הקיבוצי שנחתם בשיתוף ההסתדרות הלאומית. מאז מצוי ועד העובדים במשא ומתן מתמשך מול ההנהלה במטרה להגיע להסכמות לחתימה על הסכם קיבוצי חדש, אשר ישפר את תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי של העובדים.

250/200 סייד בר + קובייה

עסקת המכירה של חברת זאפ גרופ מידי קרן אייפקס מהווה אירוע משמעותי ביחסי העבודה אשר ישפיע רבות על עתיד עובדי החברה. נציגות העובדים הודיעה כי לא תאפשר מעבר שקט של מכירת החברה לקבוצת פורמולה ללא הסכם קיבוצי חתום ומענק רכישה לעובדים.

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי: "בימים האחרונים קראנו למנכ"לית קרן אייפקס זהבית כהן לעמוד בהתחייבותה להסכם הקיבוצי, אגב עסקת המכירה, אך לצערנו גילינו שאין בכוונתה לעשות כך. משמעות הדבר היא שניאלץ לדרוש בתוקף את שמירת הזכויות של העובדים ולבשר לרוכש שעסקת המכירה לא תושלם ללא הבטחת זכויות העובדים, אחרת אייפקס מכרה לו 'חתול בשק'".

יו"ר ועד העובדים, תקווה ברמר: "יש בזאפ עובדים נהדרים שמגיע להם יותר. אני קוראת למנכ״ל פורמולה, גיא ברנשטיין לכבד אותם ולהגיע להסכמה יחד עם נציגות העובדים להסכם קיבוצי ובכך להשלים את פרק המכירה".

Inner 620/130

כתיבת תגובה