“עובדי טבע לא צריכים לשלם על השקעות כושלות” | להאזנה

“טבע הרוויחה המון בעקבות הטבות המס שקיבלה בישראל, עובדי החברה בישראל לא צריכים לשלם את מחיר השקעותיה הכושלות בחו”ל”, אומר שר הכלכלה ומבטיח לסייע לחברה לצלוח את המשבר

שר הכלכלה, אלי כהן. צילום: הדס פרוש | פלאש 90

הסערה בחברת התרופות ‘טבע’ והפיטורים עליה הודיעה החברה ממשיכות לעורר הדים. שר הכלכלה, חה”כ אלי כהן (כולנו) שוחח עם מנכ”ל טבע יצחק פטרבורג ומסר לו כי טבע היא חברה משמעותית וחשובה במשק הישראלי ומשרד הכלכלה והתעשייה נכון לסייע לה לצלוח את המשבר שאליו נקלעה. בין השניים תיקבע פגישה עם חזרתו של פטרבורג מארצות הברית.

במסגרת השיחה בין השר ומנכ”ל החברה, דרש כהן מהנהלת טבע להעביר פעילויות של החברה מחו”ל לישראל, זאת בעיקר בשל תרומתה בתחומי החדשנות והפיתוחים. שכן, מה שסייע בעבר לצמיחה, לרווחים הגדולים ולהתבססותה של החברה, מעבר להנהלה המוצלחת בעבר, הן הטבות המס ופיתוחים ותרופות שפותחו בישראל.

250/200 סייד בר + קובייה

 

נציגי טבע נענו לדרישתו של השר כהן לדחות את הפיטורים לאחר החגים, וכן מסרו למשרד הכלכלה שהם יבחנו את האפשרות לצמצם את מספר המפוטרים ולדאוג שמרביתם יהיו במסגרת תכנית פרישה, וכן לתת תעדוף לישראל. כהן צפוי כאמור להיפגש עם הנהלת חברת טבע בשבוע הבא במטרה לקדם צעדים נוספים לחיזוק החברה מחד, למניעת הפיטורים ולהעברת פעילות מחו”ל לישראל מאידך.

שר הכלכלה, אלי כהן: “הנהלה מוצלחת בעבר לצד הטבות המס בישראל ופיתוחים של מדענים ישראלים, תרמו להתבססותה של טבע כחברה בינלאומית מובילה. כך שבמסגרת ההתייעלות הגלובלית של החברה, ראוי שתחזיר פעילות לישראל, על חשבון מדינות אחרות, שהשקעות כושלות בהן הובילו לצורך בתכנית הבראה ומשרד הכלכלה נכון לסייע לטבע לשם חיזוק מעמדה”.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה