עוברים לאחיסמך? אולי תעבדו ב'לאומי'

אחרי מזרחי טפחות, הנהלת 'רכבת ישראל', הנהלת החברה למתנ"סים ובית המשפט המחוזי, ואחרי שמרכז המחשבים שלו כבר שוכן בלוד – גם 'לאומי' מעביר את כלל משרדיו לאזה"ת הסמוך לאחיסמך • בעוד התחבורה מעט מתעכבת, נראה כי תעסוקה – בעז"ה תהיה בשפע

מבואת כניסה לבנק לאומי | צילום: לאומי

גם אם יושבי 'אחיסמך' (גני איילון) העתידיים לא בדיוק מרוצים ממצב התחבורה הצפוי להם בחודשי האכלוס הראשונים, נראה כי מבחינת תעסוקה, לא צפויות בעיות רבות לתושבים.

העיר לוד ממשיכה להתפתח ולהפוך למרכז כלכלה מרכזי, בין היתר בגלל מיקומה האסטרטגי במרכז הארץ – סמוך מאוד לגוש דן ולנתב"ג. כעת, לאחר שהנהלת בנק 'מזרחי טפחות' עברה ללוד, הגיע תור מטה ההנהלה של בנק 'לאומי'.

על פי הודעת הבנק והוועד, "כחלק ממהלכי ההתייעלות, 'לאומי' יעביר בהדרגה את משרדי הנהלת הבנק מתל אביב והמרכז למתחם קש"ב בלוד, במטרה לרכז את כלל משרדי המטה תחת קורת גג אחת".

אזור התעסוקה הצפוני בלוד, הנחשב לאחד הגדולים והנגישים במרכז הארץ, מושך אליו חברות מובילות במשק. נוסף למרכז המחשבים של בנק 'לאומי', בנק 'מזרחי טפחות', ניתן למצוא גם את 'אוויס', 'אלדן', חברות לוגיסטיקה, סטארט אפ ועתירות טכנולוגיה וכן מרכזי צרכנות והפצה ארציים מובילים.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, אמר כי "לוד ממצבת את מעמדה כעיר מחוז מרכזית אשר שואבת אליה תאגידים וגופים ממשלתיים כמו הנהלת 'רכבת ישראל', הנהלת החברה למתנ"סים ובית המשפט המחוזי שכבר קבעו את מקומם בלוד. 35 שנה אחרי מעבר קריית המחשבים של 'לאומי' (מתחם קש"ב) לעיר אני שמח שמאמציי בשנתיים האחרונות מול הנהלת הבנק נשאו פרי והם החליטו לבנות עוד 2 בניינים במתחם קש"ב ולהעתיק את כל ההנהלה לעיר. כפי שאנו אומרים לוד הופכת להיות בירת העסקים והתחבורה של גוש דן לצד תל אביב והחברות הגדולות במשק כבר מזהות את זה".

Inner

רביבו ציין עוד כי "מדובר בהחלטה היסטורית חשובה שמבטאת את האמון האדיר של המשק בעיר לוד ובפוטנציאל המדהים הגלום בה, וכי במסגרת הסכם הגג הממשלתי אנחנו מכפילים את העיר לוד, בונים אלפי יחידות דיור ומקימים את אזור התעסוקה מהגדולים בישראל".

כזכור וכפי שפורסם ב'ביזנעס' כמה פעמים, בעוד כחודש יעברו עוד כאלף וחמש מאות משפחות להתגורר בעיר. אין ספק שחלקן ימצא עבודה במטה בנק לאומי, כמו גם במשרדי חברות אחרות, בעיר ההולכת ומשנה את פניה לטובה בקצב מואץ.

Inner

כתיבת תגובה