עוד מכונית במירוץ: וולוו S60 החדשה הושקה בישראל

מכונית הסדאן של היצרנית השוודית הושקה בישראל • ממדי הרכב הוגדלו ב-93 מ”מ • ומה עוד? מנוע עם האצה של 4.8 מאפס למאה

וולוו S60 | צילום: יח"צ

‘מאיר חברה למכוניות’, הודיעה על תחילת שיווקו בישראל של וולוו S60 – “דור שלישי לאחת ממכוניות הספורט-סאלון הבולטות ביותר בישראל” כלשון הודעת החברה.

מדובר ברכב הראשון שחברת וולוו מייצרת במפעל החדש שלה בצ’רלסטון, דרום קרוליינה, ארה”ב. ה- S60 החדש הוא גם המכונית הראשונה של וולוו שתימכר ללא גרסת מנוע דיזל, “והדבר המחזק את מחויבותה של החברה למהפכת החישמול ולעתיד ארוך טווח מעבר למנוע הבעירה המסורתי” לטענתה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

ה-S60 החדשה מתבססת גם היא פלטפורמת SPA (Scalable Product Architecture) של וולוו.

ה- S60 בגרסתה החדשה גדלה משמעותית, עם אורך: 476 ס”מ, רוחב: 185 ס”מ, גובה: 143 ס”מ, ובסיס הגלגלים שלה עומד על 287 ס”מ. הגרסה החדשה של ה-S60 חוותה גידול בממדים: 93 מ”מ בבסיס הגלגלים, ובסך הכול 13 ס”מ באורך הכללי.

מבחינת העיצוב החיצוני, ה-S60 החדשה מצטרפת לשפת העדכנית של וולוו, עם עיצוב חיצוני מרהיב ומרכב דמוי קופה (Coupe).

הוולוו החדשה מגיעה לישראל ב-2 גרסאות מנועים: T4, ו- PHEV T8 – המספקת שילוב בין ביצועים של 4.6 שניות בהאצה מאפס למאה לתצרוכת דלק של 50 ק”מ לליטר, על פי נתוני יצרן. ה-T8 מושק לראשונה באירופה וכאן בישראל.

ה-S60 החדשה משופעת במערכות מתקדמות, וחולקת מערכות בטיחות ומולטימדיה דומות לאחיותיה בוולוו. בין מערכות הבטיחות ניתן לציין את ה-,City Safety עם טכנולוגיית הבלימה העצמאית שמסייעת לנהג להימנע מהתנגשויות אפשריות, והיא היחידה בשוק שמסוגלת לזהות הולכי רגל, רוכבי אופניים וחיות גדולות.

גם מערכת ה-Pilot Assist שמסייעת לנהג בפניות, תאוצה ובבלימה במהירות של עד 130 קמ”ש, מוטמעת אף היא ב-S60 החדשה  – לצד טכנולוגיות נוספות.

מחירים: החל מ-252,900 שקלים, לא כולל אגרת רישוי.

870/135 ליינר ארטקל

בקרוב בנסיעת מבחן כאן ב’ביזנעס’? כלומר, בהנחה שב’מאיר’ יאמינו שיש חרדים שקונים וולוו. כי עד כמה שזה עצוב, בעולם הרכב בטוחים שחרדים = תפרנים. אז זהו, עכשיו הם במבחן.

קרדיט צילום: יח”צ

כתיבת תגובה