עוד 9,000 יח"ד בבאר שבע: אלה תכניות הרחבת הסכם הגג

משרד השיכון ועיריית באר שבע חתמו על הסכם גג מחודש ונרחב עם עיריית באר שבע | הסכם הגג שנחתם כולל בנייה של כ-9,000 יחידות דיור חדשות בעיר, הקמת מוסדות ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה | העירייה התחייבה מצידה לפעול לקידום הבנייה – בהליכים מואצים

רוביק דנילוביץ' ראש עיריית באר שבע ושר השיכון זאב אלקין בחתימה על הרחבת הסכם הגג | צילום: דוברות משרד השיכון

משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ועיריית באר-שבע חתמו על הרחבת הסכם גג לבנייה ופיתוח העיר באר שבע

עיריית באר שבע חתמה על הרחבת הסכם גג לבנייה ופיתוח העיר. מדובר בצעד נוסף לפריחת הנגב בכלל ולשגשוג העיר באר שבע בפרט, לצד בנייה מחודשת והרחבת המרחב העירוני בדרום הארץ.

כחלק ממדיניות חיזוק הרשויות המקומיות, באר שבע תפותח ותתן מענה ראוי לצרכי הדיור העתידיים והקיימים של התושבים החדשים לצד התושבים הוותיקים. הרחבת הסכם הגג תהווה כר פורה להקמת 9,000 יחידות דיור בקרקע המדינה, לצד מסחר ותעסוקה, בהליך מואץ.

הודות להסכם הגג, יוקמו שכונות חדשות בעיר באר שבע, יתאפשר עיבוי המרקם הקיים לצד גיוון עירוני, שיפור התשתיות הקיימות בעיר, הבטחת מבני ציבור לצד הבטחת רווחת חיים גבוהה לתושבים, בקצב שיווק ובניה מהירים שיבוצע על ידי העירייה.

ההתגייסות המלאה של משרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר להוביל תהליך שיווק מהיר ומרוכז, והעמדת התכנית בראש סדר העדיפויות, מבטיחים יצירת רמת ודאות גבוהה בקרב ציבור היזמים והרוכשים הפוטנציאליים. לצד זה, ההסכם מבטיח  כי יוקצו לרשות עיריית באר שבע כלל המשאבים הנדרשים לקידום הבנייה החדשה וקליטת התושבים החדשים בצורה המיטבית ביותר.

במקביל, תתחייב עיריית באר שבע להוביל תהליך תכנון יעיל המלווה בצמצום בירוקרטיה ומתן היתרי בניה בפרק זמן קצוב.

"מדובר בהשקעה עצומה בעיר ובתושביה שתתרום לפיתוח פני העיר ולהמשך תנופת הבנייה שמתחוללת בה. בחתימה על הסכם זה אנו מוסיפים נדבך מרכזי וחשוב להפיכת באר שבע לעיר משמעותית ומשגשגת כיאה לבירת הנגב", אמר זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון וציטט את בן גוריון שאמר: "היסטוריה לא כותבים – היסטוריה עושים". אלקין הוסיף, "כך אנחנו ממשיכים לעשות בחתימת הרחבת הסכם הגג בעיר באר שבע. הסכם שיכלול תוספת בנייה של כ-9,000 יחידות דיור חדשות בעיר, הקמת מוסדות ציבור, ושטחי מסחר ותעסוקה".

 "הסכם הגג של באר שבע הכולל שיווק שכונות מגורים חדשות לצד התחדשות השכונות הוותיקות, מחזק את באר שבע כמטרופולין איכותי ומוביל במדינת ישראל", ציין רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע. לדבריו, העיר באר שבע "היא הפתרון למצוקת הדיור במדינת ישראל, לעומס ולצפיפות של גוש דן. ההסכם ומימושו מקדמים את באר שבע כאזור הביקוש הבא של מדינת ישראל.

"טוב עשתה מדינת ישראל שסייעה לנו לשדרג את ההסכם ולהוסיף משאבים לטובת פיתוח תשתיות איכותיות לרווחת תושבי העיר והמטרופולין. כדי להשלים את המשימה – להשאיר בעיר זוגות צעירים ומשפחות צעירות, ולמשוך לעיר אוכלוסיות חדשות נוספות מאזור גוש דן, על המדינה להחזיר את הטבות המס לתושבי העיר באר שבע, כפי שהיה בחוקי הנגב המקוריים. מהלך זה יניע את גלגלי הכלכלה ויביא לשגשוג מטרופולין הנגב", אמר דנילוביץ' והודה לשרי הממשלה ולאנשי משרד השיכון שעמלו מול נציגי העירייה בשנה האחרונה על גיבוש ההסכם.

אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ציין, כי "חתימה על הרחבת הסכם גג בעיר באר שבע הינה תוצאה של עבודה מאומצת ומשותפת לצד עיריית באר שבע. אני גאה להיות חלק ביישום החזון הלאומי- פיתוח העיר באר שבע, בירת הנגב. הסכם הגג שנחתם, עתיד לשדרג את חיי התושבים החדשים והוותיקים, לתרום לחיזוק הכלכלה המקומית ולהבטיח הגדלת היצע הדיור. במסגרת הסכמי הגג, משרדנו ימשיך לעבוד בכל הכוח על מנת לספק פתרונות דיור ולהבטיח את כלל המשאבים הנחוצים לשותפינו ברשויות המקומיות".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה