מבחן אמריקאי || שברולט בלייזר – כמעט פרידה

בימים שרכב חשמלי הוא הלהיט שרוכשי רכבים מוכנים לשלם עליו טבין ותקילין רק כדי לחסוך בהוצאות הדלק החודשיות (ולייצר עולם ירוק יותר, בתקווה שלא הטעינו את הרכב במקרה, בחשמל שמקורו בתחנת כוח מזהמת) – נראה שקרובים הימים שמי שיחפש רכבי בנזין יהיה מהמיעוט ההולך ונכחד | שברולט בלייזר – רגע לפני שהוא הופך לזן בסכנת הכחדה, זה הזמן לבחון אותו מקרוב

שברולט בלייזר | צילום: יצרן

כמעט מאה שנה שאנו מכורים לנוזל הצהוב שמניע את העולם ממקום למקום, התרגלנו. תחשבו רגע: תחנת דלק זה כעיקרון בזבוז זמן? מסתבר שזה בכלל גלגול מודרני של הפונדק בעיירה, חנויות נוחות, מסעדות ובתי קפה. המחיר של הדלק שמגיע לאלפי שקלים בחודש? שטויות, זה כבר חלק מהתקציב.

אז מהפכת החשמל מגיעה לפתחנו מהר יותר משחשבנו. כבר לא חייבים להיות בעלים של תחנת דלק כי מטעינים בבית. עלות תדלוק? הצחקתם אותנו, 50 ₪ לפול טנק חשמלי.  אפילו אגרת הרישוי והטיפולים הם בעלות קטנה. אז מה בכלל ההתלבטות, אתם שואלים. השאלה מצוינת, כי נכון לכתיבת שורות אלו, בשל ביקוש היסטרי למכוניות חשמליות, לא ממש בטוח שאתם חוסכים…

הנה דוגמא, BYD TANG – רכב פנאי חשמלי בן שבעה מקומות ממוצא סיני, מחברה לא מוכרת עם אפס ידע על אמינות או תקלות, נמכר במחיר של כמעט 316.000 שקלים. לעומתו, צ'רי TIGGO8 PRO – רכב שלוגם בנזין להנאתו עם שבעה מקומות ממוצא סיני ברמת איבזור דומה, נמכר במחיר של 185.000 שקלים.

יש כאן פער של 131.000 שקלים. עבור מה? החיסכון בעלות הדלק, כמובן. כמה שנים יארכו עד שתחזירו לעצמכם את ההפרש? 5 שנים? אולי יותר. לא עדיף לחסוך את זה בבנק או בבית השקעות?

בואו נדבר על הטווח. 400 ק"מ הוא טווח הנסיעה הרשמי. רגע, הפעלתם מזגן? 350 ק"מ. נסעתם במהירות 120 קמ"ש בכביש שש? 300 ק"מ. בקיצור, על הנייר אין שאלות, חשמלי הכי משתלם. אבל בשטח, לא בטוח שהוא משתלם לכל אחד.

רכב בנזין בהסוואה

כל ההקדמה הארוכה הזו היא… כי בימים אלו בשביל לקחת למבחן רכב אמריקאי צמא דלק, יש כמעט צורך להתנצל… ומי בכלל קונה רכב כזה כאשר ממש מעבר לכביש יש מבצע על רכב פנאי חשמלי… הוסף רק 100.000 שקלים למחירו של המקביל לוגם הבנזין, קבל רכב חשמלי והצטרף לטרנד.

בעוד כמה שנים, כשרכב בנזין יהיה כמעט מחוץ לחוק, ואנשים אנונימיים ימשיכו לנסוע בו כשהוא מוסווה כרכב חשמלי, הם בטח ישימו מדבקת 'תקע' על מכסה הדלק ויבריחו בנזין בגבול…

אך באיזה רכב הם ינהגו, אותם חובבי בנזין? אני מהמר שזה יהיה שברולט בלייזר…

אז כן, אנחנו היום עם שברולט בלייזר. בעבר, הוא היה מבוסס על טנדר אמריקאי והיה פופולארי מאד בארצות הברית בשנות ה-60. בשנת 2018 הוא הושק מחדש לגמרי, הפעם ללא יכולות שטח מיוחדות, אבל העיצוב נועז והמנוע עוצמתי.

בחמש השנים מאז הוצג, לא בוצעו בו שינויים משמעותיים, ובשונה מהעיצוב החיצוני שנשאר מעודכן ומרמז שהוא אח גדול של הקאמרו, מבפנים הוא מרגיש פחות צעיר…

שלא תטעו. הוא עשיר לא רק במנוע. בכל תחום שקשור למרווח לנוסעים או ברשימת האבזור, הוא עשיר דגול. יש בו כל מה שצריך ומקובל בסגמנט. אבל הגיל עושה את שלו ולמרות שיש כל מה שצריך, אין חידושים או גאדג'טים שלא מצאנו אצל המתחרים. אפשר לומר שאולי אפילו היו חסרים לנו מעט חידושים כמו 'אוטו הולד' שניתן למצוא ברכבים שעולים הרבה פחות.

רגע, יש כאן כמה דברים שנמשכו מהמחסן של קאדילאק. כמו מראה אחורית שהיא בכלל מצלמת וידאו HD, לוגו מוקרן על הרצפה, או הנעה מהשלט, שבימים החמים של המבחן הצילה אותנו מהכוויות שיכולנו לקבל ממושבי העור הרותחים.

הנדסת האנוש מצוינת. כיאה לרכב שהוצג לפני חמש שנים, יש בבלייזר לא מעט מתגים פיזיים. לא מודרני אבל סופר פרקטי: לא צריך לדפדף כמה דקות בתפריטים כדי להגביר את המזגן, פשוט ללחוץ על מתג המאוורר הפיזי ותוך שניות אתם קפואים כמו בחורף הניורקי. אם אתם מתעקשים לכוון את המזגן מהמסך, אז כן, יש אפשרות לנהל את בקרת האקלים גם מהמסך. מרוצים?

כל המושבים משופעים בעור שחור עם פס בהיר. בכל אחת מהדלתות יש מתג פיזי לפתיחה ללא שלט, המרווח מאחור יתאים גם לג'ירפה ותא המטען ענקי. וכן, יש גלגל ספייר אמיתי ולא ערכת ניפוח מטופשת שלא תעזור לכם אם יש לכם חור קצת יותר גדול ממסמר…

כוח בלתי מרוסן

ומכאן – אל המנה העיקרית שלשמה התכנסנו, תופים בבקשה! המנוע, שכמו בקאמרו הוא בנפח 3.6 ליטר (ויש גם גרסה רזה יותר, בנפח 2.0 ליטר) עם 305 כ"ס, תשעה הילוכים וזינוק מ-0 ל-100 ב-6.9 שניות.

את המנה הזו לא אוכלים בסכין ומזלג, אלא בכפפות. רגע אחרי שנכנסתם לרכב, חגרתם ולחצתם על מתג ההנעה, תשמעו את המוזיקה של ששת הצילינדרים שלא מגיעה מהרמקולים … הבלייזר רוצה לטרוף את הכביש וזו ההרגשה – גם כשעומדים ברמזור. יודעים מה, יש גם מצב ספורט, אך לא נראה לי שחייבים אותו…

עזבו נתוני צריכת דלק או נוחות נסיעה. הבלייזר אוכל המון דלק ומי שמחפש נוחות שיישאר על הספה בבית… אבל בכל פעם שתלחצו, וזה ממש לא משנה באיזה הילוך, תקבלו דחיפה בגב שלא תפסיק עד שלא תורידו את הרגל מהדוושה.

בשורה התחתונה, הבלייזר אינו רב מכר, לא כולם בישראל הם צאצאי אינדיאנים ממוצא צפון אמריקאי שמחבבים סוסים בלתי מרוסנים ויודעים להעריך כוח, אבל למעטים שיודעים להעריך את זה, רוצו לתאם נסיעת מבחן, מחכה לכם הנעה/הנאה שבעתיד הקרוב עלולה להיות לא חוקית.

מחירון:

בלייזר פרימייר מנוע 3.6 הנעה כפולה  299.990 ₪

בלייזר RS מנוע 2.0 טורבו הנעה כפולה  304.990 ₪

כתיבת תגובה