עוקץ תל-אביבי: 'עזר' בקופה, צילם את האשראי וגנב אלפי שקלים

קופת התשלום העצמי בסופר או הכספומט הם מקומות מאתגרים עבור מי שלא נולדו לתוך הטכנולוגיה המתקדמת | גבר בן 49 מתל אביב חשוד כי בחר לו כקרבן נשים מבוגרות או קשישות, 'הציע עזרה' עם כרטיס האשראי סמוך לכספומט או ליד קופת התשלום העצמי בסופר, וכך צילם את פרטי כרטיסיהן | הוא נתפס בזכות עירנות של בעל עסק

עוקץ ליד הקופות | צילומסך מסרטון מצלמת האבטחה באחד ממקרי צילום הכרטיס. באדיבות משטרת ישראל

חקירה של שוטרי תחנת לב ת"א, הובילה למעצר ולהגשת כתב אישום נגד גבר בן 49 תושב לוד בגין סדרת גניבות פרטי האשראי של נשים מת"א בחודשים האחרונים ושימוש בהם באלפי שקלים.

על פי החשד, בחר החשוד כקרבנות נשים מבוגרות, חלקן קשישות, ארב להן במקומות בהן השתמשו בכרטיס האשראי, בסמוך לכספומט או בסמוך לקופת התשלום העצמי בסופר, הציע להן עזרה וניצל את תמימותן על מנת לצלם את פרטי כרטיס האשראי שלהן כדי לבצע בו, מאוחר לכך, עסקאות בסך כולל של אלפי שקלים.

תחילתה של החקירה בתלונה של בעל עסק עירני, שוטר בעברו, אשר התנהלות החשוד עוררה את חשדו ופנה למשטרה. במסגרת החקירה, הצליחו חוקרי תחנת לב ת"א לקשור את החשוד לשלושה אירועים, בהם על פי החשד, השיג את פרטי כרטיסי האשראי וביצע בהם עשרות עסקאות של מוצרי מותרות, על חשבון הקורבנות בעסקים השונים.

באחד המקרים ניגש לאישה בת 68 שניסתה למשוך כסף בכספומט ברח' הרצל בת"א, הציע לעזור לה למשוך את הכסף באמצעות הכרטיס, ניצל זאת כדי לצלם את פרטי הכרטיס ודקות אח"כ ביצע עסקאות בבתי עסק בסך של כ 1700 ₪.

בפעם אחרת פנה לאישה בת 58 שביצעה קניות בסופר ברחוב פנקס בעמדת השירות העצמי, הציע לסייע בתפעול האשראי, צילם את פרטי הכרטיס ושעה אח"כ ביצע עסקאות בבתי עסק בסך של כ 2500 ₪.

בנוסף לכך, במהלך שבוע אחד ביצע עסקאות רבות בסך כולל של כ 13,500 ₪, על חשבונה של קשישה בת 74, באמצעות פרטי האשראי שלה.

עם סיומה של החקירה הגישה השבוע יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ת"א, כתב אישום כנגד הנאשם, הכולל 3 אישומים בעבירות נטילה ושימוש רכיב חיוני באמצעי תשלום ושימוש בו, וכן בעבירות של קבלת דבר במרמה. כן, הוגשה בקשת מעצרו עד תום ההליכים.

כתיבת תגובה