עורך דין הורשע במעורבות בעוקץ נדל”ן והלבנת הון

מכרו דירות של נכי משרד הביטחון על קרן הצבי בסכום של כ-25 מיליון ₪ • ההרשעה לא כללה מרמה וקבלת כספרים מרוכשי הדירות • איך עבד העוקץ ואיזה מסמכים זויפו?

אסיר אזוק בבית המשפט | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים, הרשיע אתמול את נאור בשארי בעבירות תחבולה ואיסור הלבנת הון, כאשר הנאשם ביצע את העבירות בעת ששימש כעורך דין. הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר, והצדדים ביקשו מבית המשפט להטיל עליו 9 חודשי מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי. נאשם אחר, יצחק בריל- הורשע באוקטובר 2019 במסגרת הסדר ונגזרו עליו 52 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וחילוט.

בכתב האישום תוארה פרשיית הונאה רחבת היקף וזרועות, הנוגעת לכשישים מתלוננים ובהיקף של כ-25 מיליון ₪. במסגרתה קשרו ארבעה מהנאשמים (יצחק בריל, אלון אליהו כהן, דן עמדי ואליעזר סלומון) קשר לרמות רוכשי דירות ולקבל מהם במרמה מקדמות עבור רכישת דירות אשר כלל לא הוצעו למכירה, במחיר הזול משמעותית ממחיר השוק, תוך הסבר כי מחירן הנמוך של הדירות נובע מהעובדה שהן בבעלות משרד הביטחון ומוצעות במחיר מוזל לנכי מערכת הביטחון.

250/200 סייד בר + קובייה

 בפועל, לא היו קיימות דירות המיועדות לנכים, ומשרד הביטחון או רשות מקרקעי ישראל אינם מוכרים דירות מוזלות לנכים. הנאשמים זייפו מסמכים שנחזו להיות מסמכים רשמיים, קיימו ישיבות הסברה עם אחרים מטעמם שהתחזו לעובדים של מנהל מקרקעי ישראל, וקיימו ישיבות במשרד עורכי דין כדי לשכנע מתלוננים באמיתות פעולותיהם. את האמור ביצעו הנאשמים בין השנים 2011-2014.

כאשר המתלוננים החלו להביע דאגה ביחס לעסקה, משחלף זמן רב ממועד העברת התשלומים בשלושה מקרים, נפגשו המתלוננים עם נאור בשארי, עורך דין במקצועו, יחד עם הנאשמים הנוספים, במשרדו של בשארי. במהלך אותן פגישות יצחק בריל (נאשם 1) הרגיע את המתלוננים ואישר כי מדובר בעסקאות חוקיות, כמו גם הציג למתלוננים מסמכים מזויפים שלפיהם הושלמו עסקאות מסוג זה בעבר, ונאור בשארי אישר את דבריו של בריל.  בנוסף הורשע בשארי במסירת מידע כוזב, כדי לגרום לדיווח בלתי נכון.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "עורך דין הורשע במעורבות בעוקץ נדל”ן והלבנת הון"

  1. עורך דין כזה שקרן ונחש צריך לשבת בכלא 9 שנים (ולא 9 חודשים).

כתיבת תגובה