עורכת הדין נשלחה לשנתיים מאסר בפועל

ביהמ”ש השלום ירושלים, קבע את גזר הדין לעורכת הדין שהואשמה בסיוע לזיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות • שתי דירות, חשבונות בנק וניירות ערך בשווי מאות אלפי שקלים – זהו השלל שעורכת הדין סייעה לקבל עם זיוף הצוואה

צוואה מזוייפת, כספים ודירות במרמה | צילום אילוסטרציה: shutterstock

בית משפט השלום בירושלים (בפני השופט אילן סלע) גזר היום על עורכת הדין ג”נ, שנתיים מאסר בפועל, קנס כספי ופיצויים בסך 235 אלף ₪, לאחר שהודתה במסגרת הסדר והורשעה בעבירות גניבה בידי מורשה, זיוף מסמך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שבועת שקר, שימוש במסמך מזויף ועבירות נוספות.

בית המשפט קבע כי “מעשיה של הנאשמת מהווים מסכת ארוכה של מעשים חמורים ופסולים אותם ביצעה הנאשמת על פני תקופה של כשלוש שנים, כשהיא מנצלת לרעה את מקצועה כעורכת דין ואת האמון שניתן לה בשל כך”.

250/200

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי הנאשמת הוליכה בכחש את לקוחותיה, תוך שהיא נוטעת בהם את התחושה כי היא דואגת ושומרת על כספם, ובה בעת – עשתה בדיוק את הדבר ההפוך. חומרתם היתרה של המעשים נעוצה בעובדה שהיא עשתה אותם תוך שהיא מנצלת לרעה את תפקידה כעורכת דין ואת האמון שניתן בה בשל כך.

בנוסף, נוכח העובדה שמעשיה של הנאשמת שימשו אותה בניסיונה להטעיית בית המשפט בדרך של שבועת שקר, יש בהם גם חומרה יתרה, בשל הפגיעה בסדרי המשפט. לגבי האישום הראשון קבע בית המשפט כי  “הנזק שהיה צפוי להיגרם מהמעשה, לו ההליך המשפטי היה מביא לאישור הצוואה, הוא עצום. לא רק בשל ערכם הרב של נכסי העיזבון… אלא בשל עיוות רצונה של המנוחה אשר הותירה צוואה ובכך גילתה רצונה כי היא מעוניינת להותיר את רכושה לבנותיה”.

לגבי שלושת האישומים הנותרים קבע השופט כי הנאשמת שלחה ידה בכספי לקוחותיה. מדובר, לא אך בפגיעה בקניינם של הלקוחות, אלא גם ביחסי האמון המיוחדים שבינם לבין הנאשמת נוכח תפקידה.

Inner article

עו”ד שחר מלול, פרקליטות מחוז ירושלים: “הנאשמת פעלה תוך מחשבה ותכנון, במגוון דרכי מרמה וזיוף במשך תקופה ארוכה שארכה מספר שנים. במעשיה ניצלה הנאשמת את מעמדה כעורכת דין הן כלפי לקוחותיה והן כלפי בתי המשפט. מדובר במעשים חמורים ומכוערים במסגרתם רקמה הנאשמת תוכנית עבריינית וזייפה את צוואתה של המנוחה אשר היתה עמה בקשרי ידידות.

“באמצעות הצוואה המזויפת ביקשה הנאשמת לקבל במרמה את זכויותיה של המנוחה בשתי דירות ובכסף שבחשבונה וזאת על ידי פנייה לבתי המשפט והגשת תצהירים כוזבים. בנוסף הנאשמת ניצלה את האמון שנתנו בה לקוחותיה ועשתה שימוש בכספים שהחזיקה עבורם בחשבונות נאמנות לצורך שימוש לעניינה האישיים. בית המשפט גזר על הנאשמת עונש מאסר בפועל, קנס ופיצוי כספי משמעותי למתלוננים”.

830/125

2 תגובות ל: "עורכת הדין נשלחה לשנתיים מאסר בפועל"

  1. מה עם רשיון העורך דין שלה?

  2. די עם הגניבות !!
    עורכי הדין מספיק עושקים את הלקוחות בשכ”ט מופרזזזז
    אז גם לגנוב את מה שנשאר ללקוח?? או ליורשיו???
    בחילה

כתיבת תגובה