מחאה מול נשיא איגוד התעשיינים, דיפלומט מתקפלת

הלחץ נמשך: עצרת מחאה נגד יוקר המחיה מול ביתו של נשיא התאחדות התעשיינים | נציגי ההסתדרות, גמלאים ופעילים מחו אמש מול ביתו של רון תומר בתל אביב בדרישה לעצור את עליות המחירים במשק | הפעילים נשאו שלטים ולבשו חולצות שעליהן נכתב: “מפסיקים להיות פראיירים – קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה” | במקביל, דיפלומט מנסה לצאת מהמשבר

ירד אל המפגינים. המחאה על יוקר המחיה מול בית נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר | צילום: דוברות ההסתדרות

ממשיכים במאבק: נציגי הסתדרות, חברי הסתדרות הגמלאים, פעילים חברתיים ואזרחים הגיעו אמש למחות על יוקר המחיה מול ביתו של נשיא התאחדות התעשיינים ויו”ר נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל ד”ר רון תומר, בשכונת נווה אביבים בתל אביב. תומר ירד אל המפגינים, שמע את טענותיהם וניהל עמם שיח ארוך.

הפעילים הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר “מפסיקים להיות פראיירים – קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה”, “אני לא פראייר, ואני לא פראיירית” וכן “דיפלומט, שסטוביץ, קימברלי-קלארק – נגמרה החגיגה”.

כבר בשעות הבוקר (ב’) הגיעו מאות עובדי וחברי ההסתדרות, פעילים, אנשי מרחבים והנוער העובד והלומד לעשרות מרכזי קניות ברחבי הארץ. הפעילים חילקו לצרכנים חומרי הסברה, חולצות ושקיות רב פעמיות לרכישת מזון, הסבירו להם איך לקנות חכם וסייעו בהרכבת סל מוצרים מוזל ונגיש.

בין המקומות שאליהם הגיעו הצוותים: תל-אביב, עמק הירדן, חיפה, טבריה, קריית שמונה, ראש פינה, מגדל העמק, עפולה, נצרת, גבעתיים, נהריה, ראשון לציון, נתניה, רחובות, קריית ביאליק, באר שבע, הרצליה, לוד, אשדוד, שפרעם, פתח תקווה, חצור הגלילית, אלונים, אשקלון, כרמיאל, ירושלים, דימונה, חולון, בת ים, כפר תבור, מג’אר, נוף הגליל, רמת ישי, ירכא וקריית אונו.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר אמש: “פתחנו הבוקר במבצע שטח שיעזור לצרכנים להיאבק בעושק המחיה והערב אנו מפגינים מול ביתו של רון תומר, המאבק יימשך ויגבר בימים הקרובים עד שהחברות במשק יבינו שנגמרה החגיגה ויפסיקו לעשוק את הצרכנים. אני שב ומבהיר לממשלה כי אם לא יהיו צעדים אקטיביים ופעולות בנושא, אכנס בתחילת ספטמבר את מוסדות ההסתדרות במטרה להכריז סכסוך עבודה במשק”.

דיפלומט מנסה להתאושש

בינתיים, הודיעה היבואנית דיפלומט, המשווקת בישראל מוצרים כמו טונה סטארקיסט וסכיני הגילוח ג’ילט, היינץ, פמפרס ועוד, כי לא תעלה מחירים עד אחרי החגים. הדחייה בת שלשת החודשים הגיעה לאחר שרשתות השיווק קיבלו מהחברה דרישה להעלאת המחירים.

כשהרשתות סירבו, הן קיבלו מכתב בו התבקשו להציג את המחיר הנוכחי כמבצע – כתנאי לאי העלאת מחירים זמנית. ההסדר הזה נותר בינתיים על כנו מול הרשתות לאחר שדיפלומט איימה כי תפסיק לספק לשופרסל, לרמי לוי, למחסני השוק ועוד, מוצרים. הרשתות היו במקרה הזה לצד הלקוחות (סופסוף. מתברר שגם הענקיות פוחדות מהיום שבו החרמות יופנו מולם. מספיקים שבועיים של חרם כדי לאיים גם על אימפריות ענק) וסירבו לשמוע על הייקור. החברה דחתה בלית ברירה את הייקור ודיפלומט המשיכה לספק סחורות לרשתות (לא באמת הייתה לה ברירה).

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה