עידו עוז מנכ"ל חכם משכנתאות עושה לכם סדר: ככה לוקחים משכנתא ראשונה במסלול אופטימלי

פיקסביי

עידו עוז מייעץ כיצד לקחת משכנתא ראשונה בתנאים הטובים ביותר: האם כדאי להאריך או לקצר את תקופת ההחזר? האם מומלץ לבנות תמהיל משכנתא? כמה זמן מראש צריך ליצור קשר עם הבנקים לשם לקיחת משכנתא? כל התשובות לשאלות האלה ועוד מידע חשוב במאמר שלפניכם. בואו נתחיל.

להקטין את תקופת ההחזר ככל האפשר

ככל שתקופת ההחזר של המשכנתא ארוכה יותר, הריבית תהיה גבוהה יותר. עידו עוז ממליץ לבדוק אם אפשר להקטין את תקופת ההחזר, למשל לחמש עשרה שנים במקום עשרים שנה. אומנם ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר, אך בבדיקת החיובים, לרבות הריביות, תגלו שחסכתם הרבה כסף. אם אתם חוששים שלא תוכלו לעמוד בהחזרים, זכרו שהמשכנתא היא הלוואה די גמישה, ואפשר לבצע מחזור משכנתא בכל עת או לבקש מהבנק לפרוס מחדש את תשלומי המשכנתא.

לבדוק אם אתם זכאים להלוואה ממשרד השיכון

לא כולם זכאים להלוואה ממשרד השיכון, אך עידו עוז ממליץ לבדוק את האפשרות לקבל הלוואה בסכום גבוה ככל האפשר, כיוון שתנאי ההחזר יהיו לרוב נוחים יותר. בעזרת הלוואה זו תוכלו לקחת מהבנק הלוואת משכנתא נמוכה יותר וכך גם הריבית תקטן.

התייעצו עם גורם מומחה

עזרה של יועץ אובייקטיבי ומקצועי, שהאינטרסים שלו הם האינטרסים שלכם, ושיש לו ידע והבנה בבנקאות וכלכלה, יכולה להוביל גם היא לקבלת ריבית נמוכה יותר. עידו עוז מחברת חכם משכנתאות מסביר כי עזרה חיצונית לשם לקיחת משכנתא יכולה להיות מועילה מאוד, וכדאי לשלם על שירותיו של יועץ שיעזור להוריד את הריבית ולהגיע לעסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

להשוות בין הבנקים

כדאי לבדוק את כל ההצעות למשכנתא מכל הבנקים, ולא לחתום על חוזה משכנתא עם הבנק הראשון שאתם פונים אליו. עידו עוז מסביר שייתכן שתקבלו מבנקים אחרים הצעות משתלמות יותר בריבית נמוכה יותר. כמו כן, הבנקים יתגמשו בתנאים שהם מוכנים לתת לכם כיוון שהם מעוניינים מאוד שתהיו לקוחות שלהם ושתיקחו מהם הלוואת משכנתא.

לבצע תמהיל משכנתא

עידו עוז מבהיר כי אחת הדרכים להוזיל את הריביות במשכנתא היא בעזרת בחירת כמה מסלולי משכנתא בהלוואה אחת, בתהליך ששמו בניית תמהיל משכנתא. כדאי לחלק את סכום המשכנתא לכמה מסלולי ריבית כדי להימנע ככל האפשר מהפסדים בעקבות שינויים לרעה בריבית במסלול ריבית משתנה, ולהשתמש גם במסלולים בטוחים יותר כמו מסלול ריבית קבועה או מסלול צמוד מדד.

לבצע משא ומתן

עידו עוז מציין כי אפשר לנהל משא ומתן עם הבנקים. הלוואת משכנתא היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים ומטרתה להגשים את חלומכם להיות בעלי דירה. אל תתביישו להתעקש ולהתמקח כדי לקבל ריבית משתלמת ותנאים טובים יותר.

להיפגש עם הבנק כמה שיותר מוקדם

מומלץ לקבוע פגישות בבנקים מבעוד מועד, לפחות 3 חודשים לפני התאריך המתוכנן שלכם ללקיחת המשכנתא. עידו עוז מבהיר שהבנקים מעוניינים שתבואו כמה שיותר קרוב למועד לקיחת המשכנתא כדי שתילחצו ותחתמו על עסקה בתנאים שאינם משתלמים לכם, אך אתם יכולים להגיע כמה חודשים מראש לפגישת התרשמות, ובה תוכלו ללמוד את כל מה שחשוב לדעת בנושא ולהכיר ולהבין את המסלולים השונים, וכך לבנות תמהיל משכנתא מדויק עבורכם. על הריביות כדאי לדבר כחודש לפני לקיחת המשכנתא, ותוכלו גם לבקש הצעות מחיר שישמשו אתכם מול הבנקים המתחרים.

לסיכום

עידו עוז מסביר כי בעת לקיחת משכנתא ראשונה כדאי להקטין ככל האפשר את תקופת ההחזר, להתייעץ עם גורם מומחה ואובייקטיבי לפני לקיחת המשכנתא שיפעל לפי האינטרסים שלכם, להשוות בין הבנקים ולא להתבייש להתמקח איתם. כמו כן, מומלץ לבנות תמהיל משכנתא, לבדוק אם אתם זכאים להלוואה ממשרד השיכון וגם להיפגש עם נציגים של הבנקים לפחות כמה חודשים לפני המועד המשוער של לקיחת המשכנתא.

Inner 620/130

כתיבת תגובה