עידן חדש במאזדה? 3 החדשה הגיעה לישראל

מראה חדשני בשתי רמות גימור, לחצן מצוקה ישירות למוקדי החירום, בידוד רעשים מקסימלי, קורת ה-C המעוצבת, הגריל הרחב וכמובן – ההספק של המנוע, מרשים, במאזדה כמו מאזדה

מאזדה 3 החדשה - דגמי הסאדן וההאצ'בק | צילום: יצרן

מאזדה 3 החדשה, הסנונית הראשונה בדור המוצרים החדש של מאזדה, הגיעה ארצה בסוף השבוע ותתחיל בשיווק מיד לאחר יום הבחירות בשבוע הבא, 19.9 י"ט באלול.

ה-3 החדשה תוצע ברמת גימור אחת Spirit ב-2 תצורות מרכב, סדאן והאצ'בק, עם מנוע L0 G-SKYACTIVE והספק של 165 כ"ס המשודך לתיבה אוטומטית עם 6 הילוכים, ותאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-8.4 שניות

Box

המחירים: 145 אלף שקלים לגרסת הסדאן ו-148 אלף שקלים לגרסת ההאצ'בק.

היבואנית 'דלק מוטורס' טוענת כי המאזדה 3 החדשה "לוקחת את התכונות המוכרות של הדגם הקודם ומשפרת אותן ללא היכר תוך המשך מתן דגש על הפן האמוציונלי של הרכישה ותוך שימוש בפלטפורמה חדשה, איכות שלא מוכרת בקטגוריה, עיצוב מפתה, יכולות דינאמיות משובחות, מערך בטיחות מקיף ועדכני, מערכת קישוריות מתקדמת ומערכת סאונד מרשימה המביאים לכדי חוויית נהיגה ונסיעה ברמה הגבוהה ביותר הקיימת היום במכונית בממדיה".

גרסת הסדאן מציגה עיצוב בעל אופי נקי, ספורטיבי-אלגנטי הכולל פנסי חזית LED זוויתיים, פס כרום בחלק העליון של קו החלונות, גריל בעיצוב אופקי, גימור כרום בכנף המזדאית של הגריל הקדמי וחישוקי סגסוגת כסופים. בחלק האחורי מציגה גרסת הסדאן פנסי LED בעיצוב מובחן, סמל מותג בתצורה תלת ממדית, מיקום לוחית הרישוי ירד מטה, ונוספו 2 צינורות מפלט, אחד בשני צידי המרכב.

בשונה מהדור הקודם, פנסי הערפל מוקמו בפנס הראשי, הגריל רחב יותר משמעותית, פנסי התאורה ממוקמים על הגריל, הפנסים צרים יותר ומשוכים לאחור ונעשתה הפרדה בין מכסה המנוע לחזית המכונית.

בדגם ההאצ'בק נעשה שימוש נרחב בגימורים בצבע שחור מבריק בחזית ומאחור: השבכה הקדמית זכתה להופעה אגרסיבית אף יותר מהדור הקודם והיא כוללת גריל Mesh (רשת) בצבע שחור מבריק וגימור כרום שחור בכנף המזדאית. החלק האחורי כולל פנסי לד אחוריים בעיצוב תלת ממדי, ספוילר גדול בגימור שחור מבריק, וחלקו התחתון של הפגוש מעוטר בגימור שחור מבריק אף הוא. המאפיין העיצובי הבולט ביותר היא אותה קורה C כוחנית שהופכת את המכונית לדומיננטית וייחודית. את החבילה משלים צבע מרכב שהותאם במיוחד לדגם ההצ'בק – (Polymetal Grey) כחול מתכתי.

מרחק הסרנים של הדגם גדל ב-25 מ"מ כך שפנים המכונית נעשה מרווח יותר, בעוד דגם ההאצב'ק התקצר ב-10 מ"מ לטובת המראה הספורטיבי, אורכו של דגם הסדאן התארך בצורה משמעותית (80 מ"מ) לחיזוק הזרימה האלגנטית. תא המטען של הסדאן גדל ב-30 ליטר ועומד על 444 ליטר לעומת 414 בדור הקודם. בדגם האצ'בק נפח תא המטען עומד על 295 ליטר בדור הקודם.

גלגל ההגה החדש מציע עיצוב אלגנטי ונקי עם שימוש מינימלי במתגים וכפתורים. לוח המחוונים החדש כולל צג מחוונים דיגיטלי התומך בשפה העברית. בקרת האקלים החדשה, עם עיצוב נקי ואינטואיטיבי למשתמש עם פתחי אוויר לשורת המושבים השניה, מציגה מעט כפתורים ושימוש מדויק בשני מפלסי כפתורים שונים. פקד הפיקוד הראשי תוכנן מחדש וצומצם לארבעה כפתורי קיצור דרך במקום חמישה.

Inner

 

תחום חשוב נוסף בו השקיעה מאזדה מחקר ומשאבים רבים היא מכוונת הוא בתחום בידוד הרעשים. מצד אחד היא שיפרה את האקוסטיקה בעשרות מקומות שונים במכונית ע"י בידוד כפול, צמצום חורים וחומרים הסופגים טוב יותר רעשים. ומצד שני, היא שמרה על צלילי המנוע והדרך שמתגברים ככל שעולה המהירות.

על פי מאזדה, בידוד הרעשים המציקים וסינון מוקפד של צלילי הנסיעה המעשירים את חוויות הנהיגה, גורמים לחיבור רגשי ועוצמתי בין הנהג למכונית.

תכנון חדש למבנה המושבים – המאפשר לנהג ישיבה זקופה, כך שהחלק העליון של גב המושב עליו מונח עמוד השדרה, תוכנן בצורת S כך שגב ובסיס המושב נושאים את משקל הגוף. פרט למבנה המושב החדש, הוסיפה מאזדה כוונון סטנדרטי נוסף למושב הנהג (8 כוונים) המאפשר הטיה של בסיס המושב לצורך תמיכה משופרת לאזור הברכיים.

תכנון חדש לדוושת התאוצה – מאפשרת שליטה טובה יותר בדוושה ונוחות משופרת בזמן נסיעה.

תכנון חדש לקונסולה המרכזית – מחזיקי הכוסות מוקמו בחלק הקדמי ולרוחב הקונסולה, ושטח משענת היד הוכפל והיא נעה כעת על מסילה לנוחות מושלמת.

הדור החדש של מערכת ה-MZD מציג קפיצת מדרגה משמעותית בכל פרמטר וכוללת:

צג מרכזי גדול במיוחד "8.8 במבנה רוחבי ובשפה העברית.

חומרה משופרת עם יכולת עיבוד נתונים גבוהה יותר וזמן תגובה מהיר יותר.

עיצוב מחודש לממשק המערכת – מאזדה מנצלת את המסך הרוחבי ומאפשרת קבלת פידבק מהפונקציה הרצויה.

בממשק החדש, ממשק APPLE CarPlay ו-Andriod Auto.

התקן USB ייעודי המאפשר צפייה בתכני וידאו בצג המרכזי.

זיהוי קולי טבעי ואינטואיטיבי יותר (בשפה האנגלית).

המאזדה 3 החדשה תשווק בישראל עם גרסה מעודכנת של מנוע ה- 2.0L G-SKYACTIVE המספק 165 כ"ס, מומנט של 21.7 קג"מ, ותיבה אוטומטית בת 6 הילוכים. ההאצה מ-0 ל-100 התקצרב ל-8.5 שניות בדגם הסדאן ו-8.4 שניות בדגם ההאצ'בק.

המאזדה 3 תשווק בישראל עם מערך בטיחות מקיף.

במבחני הריסוק של ארגון ה-EuroNCAP זכתה המאזדה 3 החדשה בציון של 5 כוכבי ריסוק וציון של 98% בבטיחות על יושבים מבוגרים ברכב, הציון הגבוה ביותר שהתקבל בסגמנט זה.

כחלק מסטנדרט הבטיחות החדש, המאזדה 3 תציע מעתה 7 כריות אוויר כסטנדרט עם אפשרות ביטול כרית האוויר.

המאזדה 3 מצוידת בלחצן SOS למקרה חירות כשמטרתו ליצור קשר עם המשטרה/מד"א ולדווח, בעת הצורך, על מקרה חירום. בעת תאונה ופתיחת כריות אוויר, תתבצע שיחה אוטומטית למוקד החירום. ניתן גם לבצע שיחה יזומה על ידי לחיצה על הלחצן. בהמשך הפלטפורמה תתפתח, בהתאם לתשתיות של משטרת ישראל ומד"א, ותדע לשלוח נתונים אודות הרכב למוקד החירום במקרה של תאונה.

מחירון:

מאזדה 3 האצ'בק ספיריט 148,000 ₪

מאזדה 3 סדאן ספיריט – 145,000 ₪

Inner

כתיבת תגובה