עידן חדש? שיאומי במקום הראשון במספר המכירות

יצרנית הסמארטפונים הסינית שיאומי מכרה בחודש יוני האחרון יותר מכשירים מאשר יריבותיה סמסונג ואפל | בסמסונג מתגוננים ותולים את ה'עקיפה' של שיאומי בעקבות השיבושים הללו בייצור בווייטנאם בעת פרסום התוצאות לרבעון השני, ומבטיחים לחזור שוב לראש הרשימה

שיאומי | לוגו

הלחימה על כל רוכש ורוכש בין חברות מכשירי הסלולר הגדולות סמסונג אפל ושיאומי נמשכת בעוז, ועל פי נתוני המכירות שאספו בחברת Counterpoint ולפי דיווח באתר CNBC שהובאו ב'כלכליסט' יצרנית הסמארטפונים הסינית שיאומי מכרה בחודש יוני האחרון יותר מכשירים מאשר יריבותיה סמסונג ואפל.

עם זאת יצוין, כי ייתכן ומדובר בהצלחה רגעית של שיאומי לאור קשיי הייצור של סמסונג בצל העלייה הגדולה של התחלואה בנגיף קורונה (שמקורו בסין…) המקשה על תפעול מרכזי הייצור הוייטנאמיים, מצב שגרר עיכוב ומחסור באספקת מכשירי החברה ללקוחות.

250/200 סייד בר + קובייה

על פי הנתונים שהובאו כאמור ב'כלכליסט' במכירות של שיאומי הסינית נרשמה בחודש יוני האחרון עלייה של 26% לעומת חודש מאי, נתונים אלו קבעו לשיאומי נתח של 17.1% מסך כל מכשירי הסלולר שנמכרו ברחבי העולם בחודש יוני. אחריה התמקמה חברת סמסונג עם 15.7%, ואפל עם 14.3% מנתח מכשירי הסלולר שנמכרו באותו החודש.

בחברת המחקר Strategy Analytics חשפו במקביל כי על פי הבדיקה שהם ערכו בחברת המחקר, שיאומי הסינית התקבעה כמותג המוביל ביבשת אירופה ברבעון השני של 2021 כשהיא מצליחה להתשלט על 25% מסך כל מכירות מכשירי הסלולר ביבשת.

בסמסונג כאמור מתגוננים ותולים את ה'עקיפה' של שיאומי בעקבות השיבושים הללו בייצור בווייטנאם בעת פרסום התוצאות לרבעון השני, ומבטיחים לחזור שוב לראש הרשימה. מנהל המחקר ב-Counterpoint טארון פאתק הסביר כי חברת שיאומי מתרחבת בשוקי המפתח של חברת וואווי בסין, באירופה, במזרח התיכון ובאפריקה, "מאז הירידה (במכירות) של וואווי, שיאומי מבצעת מאמצים עקביים ואגרסיביים למלא את החלל שנוצר", סיכם פאתק.

בנוסף דווח כי גם בשוק הסלולר בהודו הגדולה, המוגדרת כמדינה בעלת שיעורי הצמיחה הגבוהים בעולם, שולטת חברת שיאומי.

לסיכום נאמר ב'כלכליסט' כי מרבית המכשירים של שיאומי אכן מיועדים לשוק הרחב, אך החברה מכוונת לחדור גם לסגמנט היוקרתי יותר בשוק, הנשלט כיום על ידי מכשירי פרימיום של סמסונג ואפל. ובעקבות כך השיקו השנה בחרה את המכשיר Mi 11 Ultra שמחירו מתחיל ב-5,999 יואן -928 דולר, וכן טלפון מתקפל ראשון במחיר של 9,999 יואן.

כתיבת תגובה