עיצוב הבית לקראת החגים

תקופת חגי תשרי מהווה סמל להתחדשות והתחלה חדשה. התחדשות זאת באה לידי ביטוי גם בבית. הרצון לרכוש ריהוט חדש, לאבזר בחפצים שונים, לשנות את הגוונים העוטפים את המרחב ואת האווירה הכללית ולהפיח חיים חדשים במרחב עם בוא הסתיו. איך לחדש את הבית לקראת החגים? כל המידע מחכה לכם כאן

הום סטיילינג | תמונה: pexels.com

השלב הראשון: לבחור את מניפת הצבעים

תקופת החגים החגיגית אופפת את הבית באווירת סוף הקיץ. האוויר נעשה קריר יותר בערבים והטבע נערך לבואו של הסתיו. זה הזמן לבחור את מניפת הצבעים שתתכתב עם האווירה. אלו יכולים להיות גווני השלכת החמימים: צבעי חום, אדמדם וצהוב. לצד אפרפרות מסוימת ועדינה. כדאי לבחור כשלושה גווני בסיס (חום, אפור, לבן או שחור) לצד שלושה גוונים עזים. (אדום, צהוב, כתום, שמתכתבים עם הדלועים ופירות ההדר).

השלב השני: פיזור הצבעים בנגיעות צבע בחלל

את מניפת הצבעים ניישם באמצעות הלבשת החלל ובמילים אחרות על ידי הום סטיילינג. יש כאלו שיעדיפו להשאיר מקום של כבוד לצבע העז של האדום או הכתום ויבחרו בווילונות דומיננטיים שיעניקו את הטון. ישנם אלו שיעדיפו להשאיר את "הפריטים הגדולים" כמו: כיסויי הספות, השטיחים, הווילונות והריהוט בגוונים שקטים ולתת נגיעות צבע בחלל בגוונים צבעוניים ועזים, כגון: בחירת הכריות, ההדום, כלי האוכל והמפות. זוהי אכן שאלה של טעם ומינון. אם בבית ישנם דיירים נוספים, ראוי להיוועץ אף איתם בקבלת ההחלטה. חשוב לשמור על העיקרון בו גוון דומיננטי אחד שמופיע בצד אחד של החדר יקבל אזכור מרומז בצד השני. ה"טריק" הקטן הזה מאפשר לשמור על הרמוניה במרחב ולעדן גם את הגוונים הנועזים ביותר.

השלב השלישי: סידור החלל מחדש לקראת האירוח

בישראל אוהבים לארח ותקופת החגים מספקת שפע של הזדמנויות לפתוח את הבית למשפחה ולחברים. פעמים רבות מגיעים ילדים קטנים אשר נדרשים להתאמות בטיחותיות וכן מבקרים אשר סובלים ממגבלות תנועתיות. זה הזמן להתאים את החלל לצרכים החדשים שנוספו לבית לפחות למשך התקופה. הום סטיילינג נכון מחלק את החלל ביחס של אחד לשלוש. כלומר מתוך ארבעה רבעים במרחב, רבע אחד יישאר מאוכלס בפריטי ריהוט ואבזור ואילו שלושה רבעים יישארו פתוחים לתנועה. הקפידו להציב את מערכות הישיבה כך שיאפשרו נגישות לדלת הכניסה. זהו מסר חיובי בהכנסת אורחים (ובמילים אחרות לא מפנים גב לדלת).

השלב הרביעי: צמחייה ודקורציה

במקרים אחרים, תוכלו לשלב צמחייה טבעית או צמחייה מלאכותית (בהתאם לבחירתכם וליכולת לתחזק את הנושא) אשר תעשיר את האווירה במרחב. תוכלו לבחור בצמחייה בגוון אפרפר עדין אשר תשתלב באופן מיטבי עם פריטים בגווני השלכת. כמו כן תוכלו להוסיף פריטים דקורטיביים המזכירים את בוא הסתיו כגון: קערת נוי בשילוב אצטרובלים חומים, זר לדלת העשוי זרדים ועלים בגווני השלכת, תוכלו להוסיף למבואת הבית מראה גדולה בעיצוב גזעי עץ דקורטיביים וכמובן לפזר נרות בגווני הסתיו שיפיצו אור וניחוחות ההולמים את החורף הבא עלינו לטובה.

כמו כן, אל תשכחו את האורחים הצעירים במשפחה, רכשו או השאילו עבור הילדים הקטנים שבאים לבקר כיסאות והדומים המתאימים לגודלם והשאירו עבורם מרחב בטוח למשחק (מרוחק מפריטי זכוכית או ריהוט בעל קצוות חדים). תוכלו אף להעסיק אותם בצביעת אצטרובלים בצבעי גואש, תוכלו להכין עבורם פינת יצירה ומשחק ואף לעניין אותם בחידון הקשור לחגי ישראל ותקופת הסתיו. כמו כן, בקשו מהם לשיר לכם את השירים שלמדו על החגים, כך תוכלו להעלות זיכרונות ומזמורים נושנים מהתקופה בה הייתם אתם ילדים.

כתיבת תגובה