עיריית בית שמש נחרצת: 'נוה שמיר' – לציבור הכללי

יועץ התקשורת של עיריית בית שמש ל'ביזנעס': "נוה שמיר תהיה שכונה בעלת צביון כללי!" • לדבריו, שכונה ד' אכן תהיה בעלת צביון דתי-חרדי

נווה שמיר. הדמיה: משרד השיכון

האם נוה שמיר, השכונה העתידית בבית שמש תהיה חרדית או מיועדת לציבור הכללי?

כזכור, אתמול פרסמנו ב'ביזנעס' כי עיתון 'המודיע' אישש אתמול מידע שבעבר פורסם ב'ביזנעס' ולפיו רוב הזוכים ב'דיור למשתכן' בשכונת נוה שמיר הינם חרדים.

250/200 סייד בר + קובייה

בשיחה שקיימנו הבוקר עם אסף פאסי, יועץ התקשורת של עיריית בית שמש, הסביר פאסי כי בימים אלה נשלמות ההכנות לשיווק השכונות. אולם טען, כי "שכונה ד' תהיה שכונה בעלת צביון דתי חרדי. הדבר אמור מצד כלל השירותים שיינתנו במקום, הצביון, החינוך וכל מה שכרוך בכך".

לפי פאסי, שיווקה של 'נוה שמיר' יתחדש בקרוב: "שכונת נוה שמיר תשווק לציבור הכללי. גם בשכונה זו יותאם המרחב הציבורי לצרכי הדיירים וצביונה של השכונה יהיה כללי".

פאסי מציין עוד כי "החלה בנייתו של קאנטרי במקום, יהיו מתחמי פנאי וכל הכרוך בצרכי הציבור הכללי".

ההדגשה באה לדבריו כדי למנוע מפח נפש: "כל אדם יכול לגור בכל מקום שיבחר. אך עליו לדעת את צביון המקום בו הוא מתעתד לגור. יידע הציבור בטרם משקיע את הונו".

מומלץ עבורך

5 תגובות ל: "עיריית בית שמש נחרצת: 'נוה שמיר' – לציבור הכללי"

 1. אסור לאף חרדי לוותר על הזכות בנווה שמיר. יהיה שם רוב חרדי ומן הסתם בסוף הכל יהיה חרדי. בריכה בכשרות חרדית זה לא רע בכלל עבורנו…
  מי שיוותר על ההזדמנותהזאת עושה את טעות חייו (מבחינה כלכלית , כמובן …)

 2. אפשר לבנות בריכה לציבור חרדי לא מבין למה צריך להידחף לשכונה שרוצים לשווק אותה לציבור הכללי לפי הצרכים שלהם?
  נבנו ג1 ג2 ד 1-6 סהכ 8 שכונות לחרדים!!! ומישו דאג לבריכה? לספורטק?? לא, כולם דאגו רק לפחונים שלא ראוי לקרוא להם בית כנסת ולהיכנס למאבקי כח של שליטה מרחבית בקבוצות של אנשים.
  רוצים להקים שכונה שלא טובה לחרדים האלה שאוהבים לחיות בבוץ ולהנחית קראוונים באישון לילה על שצפי"ם. לא טובה לכם!!!
  רוצים להקים שכונה שבה יהיה חוק וסדר ויאכפו כל מנוע של מזגן שיוצא מחוץ לבניין.
  אז מה אתם נדחפים??? יש לכם 8 שכונות ותראו את ג 1 שכונה חדשה ואיך היא נראית, כמו עיירת פיתוח כל אחד עושה מה שבא לו, כבר יש יחידות, עד שיש מגרש התלוננו ונסגר המגרש ויהפך להיות עוד כר פורה לקראוונים, אז מה אתם רוצים? לאכול הכל ולא להשאיר לאחרים כלום?!
  תתרכזו בבעיות שלכם ותתנהגו כמו אנשים שומרי חוק אחר כך תתחילו לצאת בהצהרות על שכונות אחרות והשיווקים שלהם, תוכיחו ששווה לבנות בשביל חרדים שכונה והם לא יהרסו אותה חזותית, עסקנית, קהילתית. תוכיחו!!!!

 3. אני זכיתי במחיר למשתכן ואני חילוני!!!!
  ומכיר עוד כמה חילונים/דתיים שזכו שם
  לא יהיה שם רוב חרדי שכחו מזה

 4. אף אחד לא יכול לכפות על אדם אחר איפה לגור לאף אחד אין הזכות לייצר גיטאות ולאיים באי מתן זכויות יש מאות חרדים ודתיים שזכו בנווה שמיר ויגורו בנווה שמיר כי ההגרלות במחיר למשתכן פתוחים לכולם וכן בבית שמש יכולה להיות שכונה שיש בה גם וגם אבל בבית שמש אין מקום לגזענות מאף צד במפה הפוליטית ואם מישהו חושב שהוא מעל החוק והוא יכול לבדל שכונות מחרדים הוא ימצא את עצמו מהר מאוד בבית המשפט כי אני והרבה מחבריי לא נוותר על זכותינו לגור בנווה שמיר ועל הזכויות המגיעות לנו כחוק אני לא כופה על אף אחד את אורחות חייו אבל אי אפשר לטמון את הראש בחול ולהגיד לא יודעת לא שומעת אנחנו כאן בשביל להישאר. עוד פרטים בקבוצת נווה שמיר החרדית 613‬[email protected]‬‏

 5. איבדנו את העיר כבר מזמן
  אין מה לעשות החרדים הולכים לגור שמה ובגדול
  מקסימום יקח חמש שנים כל ההפגנות והבלגנים עד שראשות העירייה תתחלף

כתיבת תגובה