עיריית מונרו חוקקה חוק המגביל שכנוע תושבים למכירת דירותיהם

סערה: מפקח העיר, טוני קרדאון, אמר שהוא החליט להכניס את החוק לתוקפו אחרי ששמע שאנשים מקבלים פניות והפצרות למכור את בתיהם

מונרו shutterstock

עיריית מונרו החליטה לאשר חוק חדש המגביל תופעה בשם “סוליסיטיישן” שמשמעותה דפיקה בדלתות דירותיהם של תושבי האזור על מנת לברר האם הם מעוניינים במכירת דירתם.

החוק המדובר קובע שאין לדפוק על דלתות בתים לפני השעה תשע בבוקר וכן לא לאחר השעה תשע בערב. החוק גם קובע שאין לדפוק כלל אצל מי שמציב על דלתו או בחצרו שלט “לא למכירה”. כמו כן מתחייבים קוני דירות להירשם לפני כן אצל עיריית מונרו.

החוק יחול על שטחי מונרו שאינם כלולים בשלושת כפרי העיר. מפקח העיר, טוני קרדאון, אמר שהוא החליט להכניס את החוק לתוקפו אחרי ששמע שאנשים מקבלים פניות והפצרות למכור את בתיהם. לדבריו מטרת החוק היא לשמור על השלווה במונרו.

בתקשורת המקומית דווח שהתקבלו תלונות דומות גם בוודבורי ובדרום בלומינג גרואו, משום שהיהודים מבקשים להרחיב את אזור התיישבותם לשטחים נוספים.

ב-2015 החלה ההסתה נגד יהודים בכפר בלומינג גרואו ובעקבותיה נחקק חוק דומה לזה שהתקבל עכשיו במונרו. מאז לא נשמעו בעיות נוספות והחוק נשמר כסדר.

ראש העיר וודבורי, מייקל קווינן, אמר שהוא כבר חשב פעם על האפשרות של קביעת חוק מעין זה, אולם הוא נמנע מכך משום שלא קיבל כל תלונות.

ככל הנראה, מה שעורר עכשיו את הדובים מרבצם, היה גל של התעניינות בבתי וודבורי בעקבות פיתוח התשתיות והכבישים. ראש העיר אומר שאיש מתושבי העיר לא התלונן והיו כאלה שמכרו את דירותיהם מרצונם משום שהדבר השתלם להם. התברר שהם קיבלו מידי הקונים מאה אלף דולר יותר משווים הריאלי.  

החוק במונרו אוסר חלוקת עלוני פרסום של מבצעים במכירת דירות שאינן מוצעות למכירה. אין במונרו משטרה עצמאית, ובשל כך עליה לקוות שמשטרת המדינה או רשויות האכיפה במונרו יוכלו לאכוף את החוק החדש.

בינתיים מוסרים סוחרי הנדל”ן החרדיים שברור לכל שהחוק נועד להגביל את הצמיחה המבורכת של הקהילה היהודית באזור ‘קריית יואל’.

ono-side
inner

כתיבת תגובה