עיריית ת"א: נפעיל תח"צ בשבת בתכנית הזמר הבינלאומית

עיריית תל אביב מתרברבת: תפעיל תחבורה ציבורית בשבת שתוביל את ההמונים לתכנית זמר בינלאומית שתתקיים בה בחודש הבא • הגיעה להסדרים עם חברות התח"צ ומוניות השירות השונות • הנציגות החרדית עסוקה בהרכבת קואליציה? גפני כבר פנה לייעוץ משפטי

עיריית ת"א | צילום: שאטרסטוק

"זכרו כי השבת היא אות הסולידריות הלאומית הנפלאה ביותר מדור ודור, וכל הפוגע בה – באחדות ישראל הוא פוגע", כתב ראש עיריית תל אביב הראשון מאיר דיזנגוף המנוח שגם יצא חוצץ נגד התחבורה הציבורית בעיר. ב"מודעה עירונית מספר 36" מתאריך כ"א במנחם אב תרצ"ג כתב דיזינגוף: "האבטובוסים הציבוריים מתבקשים לא לנסוע ברחובות תל אביב בימי שבת וחגים… כל בעלי האבטומובילים הפרטיים מתבקשים לא לנסוע בעיר בשבתות וחגים, שמרו על השבת והיא תשמור עלינו!".

אבל מה שהיה נכון לקברניטיה של תל אביב אז, כבר לא נכון לקברניטיה היום, למרבה הצער: עיריית תל-אביב-יפו פרסמה כי תספק הסעות בחינם לתכנית הזמר הבינלאומית, ה'אירוויזיון' שתתקיים בעיר העברית הראשונה ביום שישי י"ב באייר ובשבת קודש י"ג באייר (17-18 במאי למניינם).

Box

"כחמישים אוטובוסים יפעלו בשישי ובשבת 17 ו- 18 במאי בשני מסלולים מרכזיים בעיר, ללא תשלום" התרברבו בעירייה. "בכל תחנה מיועדת יוצב נציג עם שלט שיציין כי זוהי תחנת איסוף להופעות האירוויזיון. המידע יפורסם גם בחוברת הכיס לתייר ובאתר התיירות של עיריית תל-אביב-יפו".

בהודעת עיריית תל אביב נמסר כי "מרגע זכייתה של תל-אביב-יפו באירוח האירוויזיון, פועלת העירייה להנגשת התחבורה הציבורית אל העיר ובתוכה לקהל התיירים. במסגרת זו הוכנה תכנית עבודה עירונית בשיתוף משרד התחבורה וגופי התחבורה השונים בעיר, הכוללת בין היתר, תגבור מערך התחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבות, בשעות הרלוונטיות", כלומר, כולל בשבת, עת ייערך האירוע.

כמו"כ הודיעה העירייה כי "ב-500 התחנות של קווים המרכזיים המשמשים תיירים יודבקו מדבקות המציינות את נתיבי הקווים באנגלית בנוסף למפת אוטובוסים כללית; תרגום שמות התחנות לאנגלית עבור השילוט האלקטרוני הקיים בתוך האוטובוסים, ובשילוט האלקטרוני בקדמת האוטובוסים; תרגום שמות תחנות סופיות (TERMINUS) לאנגלית, כדי שאלו יופיעו על הלוחות האלקטרוניים המוצבים ליד חלק מהתחנות בעיר (NEXT BUS); הדפסת מפת תחבורה ציבורית כחלק מחוברת הכיס לתייר שתחולק בעשרות אלפי עותקים במהלך תקופת האירוויזיון; הצבת עמדת מידע לתייר 24/7 בשיתוף משרד התיירות ומשרד התחבורה באולם הנוסעים הנכנסים בנתב"ג כדי לכוון את התיירים לאמצעי התחבורה נוחים להתניידות בתוך העיר; הצבת עמדת מידע לתייר בתחנת סבידור-מרכז בכדי לכוון את התיירים לאמצעי התחבורה להתניידות נוחה בתוך העיר" – כל זה כאמור גם במהלך השבת, ככל הנראה, גם אז יגיעו אלפי תיירים שינועו בארץ מעיר לעיר.

Inner

עוד הודיעה העירייה כי ביצעה "פעילות מול חברות המוניות בכדי להבטיח שירות אמין והוגן מול התיירים; פעילות מול חברות התחבורה האלטרנטיבית (אופניים וקורקינטים) לתגבור כלים בתקופת האירוויזיון; פעילות מול זכייני מוניות השירות לעיבוי הפעילות בתקופת האירוויזיון", כשאמור, הדבר כולל את השבת המתחללת בתל אביב בריש גלי באירוע רשמי של מדינת ישראל, "הפקת חוברת כיס לתייר ואתר תיירות באנגלית עם כל המידע שתיירים צריכים כולל הסברים כיצד להתמצא בעיר; גיוס מאות מתנדבים שיסייעו בהכוונת התיירים בעיר".

ח"כ גפני הודיע אתמול מעל גבי העיתון 'יתד נאמן' שהופץ מוקדם, בשל החג ורצון המפרסמים לחשיפה בעיתון החינמי, כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה כדי לבחון את חוקיות כוונת עיריית תל אביב.

Side
Inner

כתיבת תגובה