עיר בהפסקה: רון חולדאי מתנגד לתקצוב המועצה הדתית

מתעלם מצרכי הדת: ראש עיריית תל אביב שיגר מכתב לשרי הפנים, האוצר ושירותי דת, והלין על דרישות התקציב של המועצה הדתית: "מקוממות ושערורייתיות" • האבסורד: 23 מיליון שקלים למועצה הדתית מול 35 מיליון שקלים למוזיאון תל אביב שמשרת הרבה פחות תושבים 

ראש בראש. רון חולדאי | צילום: מעיין אילת, יח"צ

ראש בראש עם המועצות הדתיות: במכתב ששיגר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אל שרי הפנים, האוצר והמשרד לשירותי דת, הלין חולדאי על דרישות התקצוב של המועצות הדתיות. הוא כינה אותן "מקוממות ושערורייתיות" וטען כי מדובר בהתנהלות תקציבית בוטה וחסרת אחריות, שעלולה להביא את הרשויות המקומיות לגירעון תקציבי. את המכתב סיים חולדאי באמירה כי אין בכוונתו למלא אחר הדרישה שבמכתבי המשרד לשירותי דת.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

בתגובה לדברי חולדאי המשמש גם יו"ר מרכז המועצות האזוריות ויו"ר מרכז השלטון המקומי – החליט מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עו"ד עודד פלוס, להשיב מלחמה וקרא לשרים שלא להתייחס לדברי ראש עיריית תל אביב. "לא נהסס להפעיל את הסמכויות שנתונות לנו", כתב פלוס. "אם נעמיד מול ההשתתפות בשירותי הדת בתל אביב רכיב הוצאה אחד בלבד, השתתפות העירייה בתקציב מוזיאון תל אביב לאומנות, נלמד עד כמה אין ממש בטענה שעולה במכתב".

מנתונים שמונה עו"ד פלוס עולה כי תקציב הרשות המקומית למועצה הדתית לשנת 2019 תעמוד על 23.5 מיליון שקלים, לעומת 35.3 מיליון שקלים שהוקצבו על ידי הרשות למוזיאון ת"א לאומנות. לדבריו, מדובר באבסורד לאור העובדה שמוזיאון תל אביב לאומנות משרת מספר נמוך בהרבה של תושבים לעומת המשרד לשירותי דת. "חשוב לזכור כי התושבים ברשויות המקומיות השונות, שנזקקים לשירותי דת (נישואין, כשרות, קבורה, מקוואות, תרבות תורנית, עירובין, בתי כנסת, רבנים וכו'), אמורים לקבל את השירותים באותה רמה ואיכות, כפי שהם או אחרים מקבלים את יתר השירותים", נכתב במכתב.

לטענת ראש עיריית ת"א, סירובו להוסיף 20% לתקצוב המועצה הדתית נובע מכך שמדובר ב"עלייה דרמטית בתקציב, ללא אח ורע, כזו שמעולם לא היתה כדוגמתה". המשרד לשירותי דת טוען מנגד כי הדברים נובעים משחיקה בתקציבי המשרד בעקבות שינויי סביבה ויכולת טכנית. בנוסף, טוענים במשרד לשירותי דת, מדובר בהוצאה מזערית מאד ביחס לתקציב השנתי הכולל של הרשויות המקומיות ובהוצאה שמעוגנת מכוח החוק. "בהתאם לנוסחת התקציב שנקבעה בחוק, על הרשויות המקומיות להקצות סך כולל של 360 מיליון שקלים".

מכוח זה דורשים במשרד לשירותי דת לתקן את האפליה הברורה שנוצרה בתקציבי הרשויות המקומיות ולתקצב את המועצות הדתיות בהתאם לנוסחה שגובשה בוועדת הכספים של הכנסת.

תגובה אחת ל: "עיר בהפסקה: רון חולדאי מתנגד לתקצוב המועצה הדתית"

  1. אנטישמי אנטישמי כמו החילונים

כתיבת תגובה