עליה מטאורית של נפגעי תאונות אופניים וקורקינטים

מתחילת השנה – עשרים ושמונה רוכבי אופנועים נהרגו בתאונות דרכים, שנים מהם הלילה • סגן שרת התחבורה מקלב: המשרד יקצה תקציבים ויעמוד מול הרשויות המקומיות להתאמת התשתיות לרוכבים • ומהו המספר הנורא של הרוגי תאונות אופנועים בשנה החולפת?

תאונת דרכים בשכונה חרדית | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן שרת התחבורה והבטיחות בדרכים חבר הכנסת אורי מקלב הגיע הבוקר (ד) לראשונה למליאת הכנסת וענה לשאילתות שהגישו חברי הכנסת, סגן השרה התייחס לשאילתה שהגיש חבר הכנסת משה אבוטבול אודות העלייה במספר תאונות הדרכים והציג נתונים לפיהם חלה עליה משמעותית בנפגעים בתאונות באופניים חשמליים וקורקינטים ממנועים, עליה של מאתיים וחמישים אחוזים!

"ב-2019 היו 779 נפגעים, והרוג אחד. ב-2018 סך הנפגעים עומד על 283, והרוג אחד, והמשמעות היא שמעל לשמונים אחוזים מקרב הנפגעים בתאונות הם הרוכבים באופנים או בקורקינטים.

"יש הלימה ברורה וגם סבירה בין השימוש הרב במכשירים אלו בגלל הנוחות והעומסים בתוך העיר, יחד עם זאת שהאלטרנטיבה של אופניים חשמליים מיועדת גם עבור הגילאים הצעירים. ולמותר לציין כי מידת הבטיחות בהם היא הנמוכה ביותר, בשונה מכל כלי אחר, אין שום הגנה לרוכב; כשהוא נופל אין מה שיגן עליו. כל זה לצד חוסר ההקפדה וחוסר מיומנות", אמר סגן השרה.

סגן שר התחבורה הסביר כי משרדו פועל רבות באמצעות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים למניעת תאונות הדרכים, "אנחנו פועלים כל הזמן כדי למנוע את העלייה בנפגעים, הרלב"ד עמדה מאחורי דרישת היתר הנהיגה לאופנים החשמליים והקורקינטים ויחד עם זה באה אכיפה ברורה כנגד מי שרוכב ללא היתר נהיגה, בנוסף יצאנו בקמפיין רחב היקף אודות הסכנות שברכיבה, ובמקביל ייצרנו פעולות ממוקדות בתי ספר והדרכות ברשויות המקומיות".

גם בתחום תאונות רוכבי האופנועים הנתונים לא מעודדים במיוחד, 6,817 נפגעים היו בתאונות אופנועים במהלך 2019, ומספר עצוב של 66 הרוגים. נתונים אלו מהווים עלייה של קרוב ל-50 אחוזים, ומתחילת השנה עשרים ושמונה רוכבי אופנועים נהרגו כאשר שנים מתוכם הלילה.

עוד הוסיף, כי משרדו יקצה תקציבים גדולים יותר ויעמוד מול הרשויות המקומיות שיפעלו לשיפור התשתיות לטובת רוכבי האופנועים הן בצביעת הכבישים והן בהתאמת מעקות הבטיחות המהוות סכנה של ממש לרוכבי האופנועים.

כתיבת תגובה