עלייה למירון בשלש דרכים: כך תתבצע רכישת הכרטיסים לנסיעה

משרד התחבורה הציג את ההיערכות למבצע ההילולא במירון: מערך הרשמה טלפוני, מערך מידע בזמן אמת למצב התנועה, חברות התשתיות יימנעו מעבודות באזור ל"ג בעומר – למניעת עיכובים | לבקשת השר פרוש: תיבחן אפשרות מכירה פרונטלית של כרטיסים במספר מצומצם בערים המרכזיות | מכירת הכרטיסים תתקיים אי"ה החל מיום חמישי ו' אייר ועד ליום חמישי שאחריו, י"ג אייר. המכירה תתקיים במגוון פלטפורמות דיגיטליות ובאמצעות מוקד טלפוני שמספרו 2111*

קבר הרשב"י במירון | צילום: זאב שטיין

לפי המתווה המסתמן כעת, ההגעה למירון תתאפשר השנה רק באמצעות תחבורה ציבורית, בשלוש דרכים נפרדות: הגעה באמצעות האוטובוסים של משרד התחבורה – בתשלום ברב קו, מכל הערים החרדיות; הגעה באמצעות אוטובוסים המאורגנים ע"י הקהילות או חברות פרטיות; ואפשרות של הגעה ברכבים פרטיים עד צומת אליפלט – ומשם בשאטל עד מירון. עבור כל אחד מדרכי ההגעה יהיה צורך ברכישת כרטיסים מראש, באמצעות משרד התחבורה – כאשר כרטיס הנסיעה משמש גם ככרטיס כניסה למירון.

גם השנה תתקיים מכירת כרטיסי הנסיעה מראש, כדי לתכנן בצורה הטובה ביותר את מערך ההיסעים לכיוון מירון לרווחת הנוסעים. מכירת הכרטיסים תתקיים אי"ה החל מיום חמישי ו' אייר ועד ליום חמישי שאחריו, י"ג אייר. המכירה תתקיים במגוון פלטפורמות דיגיטליות ובאמצעות מוקד טלפוני שמספרו 2111*.

יצוין כי השנה יושק שירות חדש, במסגרתו יוכלו כל החפצים בכך לחזור ממירון באמצעות רכבת כרמיאל, אשר תופעל במתכונת מיוחדת גם בליל ל"ג בעומר לתחנות סבידור ובית שמש, כאשר במקביל, יופעל שירות הסעה מיוחד לתחנת סבידור לכיוון בני ברק, ומתחנת בית שמש אל השכונות בבית שמש. הנסיעה חזרה ממירון באמצעות הרכבת תהיה ללא תיאום מראש ובהצגת כרטיס נסיעה הלוך של התחבורה הציבורית.

כאמור, המעוניינים להגיע ברכבים פרטיים יוכלו לחנות בחניון אליפלט, ולרכוש כרטיס נסיעה עם שאטל מחניון אליפלט למירון ובחזרה. גם עבור אוטובוסים פרטיים הוקצה חניון כחל, ואף מחניון זה יופעל מערך שאטלים ברכישת כרטיסי נסיעה מראש.

אתמול כינסה שרת התחבורה מירי רגב דיון היערכות לקראת מבצע התחבורה בהילולא במירון, יחד עם סגן השר לפיתוח חרדי במשרד ראש הממשלה והתחבורה אורי מקלב ושר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, הממונה על ההילולא.

בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד התחבורה אבנר פלור, המשנה למנכ"ל משה בן זקן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית רן שדמי, מנהל אגף א' יישום מערכות תחבורה ציבורית גולן ירמיהו, ראש מטה השר פרוש שימי אלבום, ראש מטה סגן השר מקלב דוד וורצמן, ומשתתפים נוספים.

בפגישה הציג מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית רן שדמי את היערכות משרד התחבורה לקראת הסעת ההמונים למירון ביום ההילולא, שמרביתם מגיעים בתחבורה ציבורית, במבצע עם היערכות חסרת תקדים, בתיאום ובשיתוף פעולה עם משטרת ישראל ופרויקטור ההילולא יוסי דייטש.

השרה רגב הנחתה להבהיר לכל חברות התשתיות כי אין לקיים עבודות בכבישים ברחבי הארץ, היכולים להשפיע על מסלולי הנסיעה למירון וחזרה למרכז הארץ, בכדי להבטיח שירות מקסימלי לציבור העולים וצמצום העיכובים בדרך להילולא.

לבקשת סגן השר אורי מקלב המשרד יעשה את המקסימום בכדי להביא למכירת כרטיסים נגישה אדיבה ויעילה לנוסעים, כמו כן לתת דגש על מערך מידע בזמן אמת למצב התנועה כדי להביא לזרימת התנועה במהירות ולתת עדכון מידי לנוסעים.

לבקשת השר פרוש סוכם עם השרה רגב לבדוק את האפשרות למכירה פרונטלית של כרטיסי נסיעה בתחבורה ציבורית בערים המרכזיות של הציבור החרדי, במקום מכירה טלפונית, כדי לשריין אחוז מסוים של כרטיסים לאלו המעוניינים לרכוש כרטיסים באופן ידני.

השרה רגב: "למשרד התחבורה תפקיד משמעותי במסגרת הילולת הרשב"י ואנו ערוכים לכך באופן מיטבי. הנחתי את אנשי המקצוע להבטיח כי מערך ההיסעים יונגש לציבור העולים. שיתוף הפעולה עם השר פרוש מבורך נפעל יחד למען הצלחת המשימה".

סגן השר אורי מקלב: "משרד התחבורה עושה את המקסימום להצלחת האירוע, אנחנו היום לאחר חודשים רבים של הכנות והערכויות כאשר מבצע מירון עומד בראש סדר העדיפויות. הרשות לתחבורה ציבורית ביצע מספר רב של תרגילים ותרחישים בכדי לתת מענה לכל מצב בזמן אמת בצורה המיטבית לצד הכנסת טכנולוגיות חדישות. בהנחיית השרה רגב, נשים דגש בכדי להבטיח שציבור העולים למירון יזכו להגיע בנוחות ובבטחה, ולשום הביתה בשלום".

השר פרוש: "אני מודה לשרה רגב ולסגן השר מקלב על פעילותם למען הפעלה מוצלחת של מערך התחבורה למירון. יש שיתוף פעולה מבורך והיענות לצרכים הייחודים של המגזר החרדי, בכדי לאפשר לכל הציבור שרוצה בכך להגיע להילולא".

כתיבת תגובה