על גלגלים: מהפיכת הנגישות של העיר העתיקה בירושלים

אפליקציה ייעודית וחינמית תסייע לבעלי מוגבלויות בתנועה, או לאמהות עם עגלות לתכנן את דרכם בעיר העתיקה בירושלים • זהו חלק מפרויקט התיירות השאפתני ביותר בעולם להנגשת ערים עתיקות • בשערייך, ירושלים

נגישות בעיר העתיקה | צילום: דיויד מור, מתוך תערוכת JerusaLENSE בגבעת התחמושת

אחרי 10 שנות עבודה של 7 גורמים ממלכתיים וכ-20 מיליון שקלים השקעה – העיר העתיקה מונגשת לבעלי מוגבלויות תנועה ועגלות, באמצעות פרויקט התיירות השאפתני ביותר בעולם להנגשת ערים עתיקות.

באי העיר יכולים מעכשיו לתכנן את דרכם המונגשת באמצעות אפליקציה ייעודית וחינמית בשם נגישות ירושלים-העיר העתיקה | Accessible JLM-Old City (ב-9 שפות) המאפשרת ניווט בזמן אמת בין הסמטאות והאתרים.

250/200 סייד בר + קובייה

לאנדרואיד:  https://play.google.com/store/apps/details?id=pami.accessibility.sayyes

לאפל:  https://itunes.apple.com/il/app/accessible-roads-jerusalem/id1434672106?mt=8

הדגמת האפליקציה: https://www.youtube.com/watch?v=caCxEfuw5gI&feature=youtu.be

ירושלים העתיקה וחומותיה נחשבות כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו והמקום המתוייר ביותר במדינת ישראל, עם כ-10 מיליון מבקרים מדי שנה.

הנגשת העיר העתיקה היא מיזם חדשני ופורץ דרך שנועד להוריד עומס מהרחובות והסמטאות הראשיים הצפופים. כבר בפסח השתא הורידו מאות מבקרים המשתמשים בכיסאות גלגלים ועגלות ילדים את אפליקציית הניווט המונגשת הייחודית ונהנו מהעושר ההיסטורי של העיר ואתריה.

הנגשת העיר העתיקה בעלות של מעל 20 מיליון ₪ הינה פרויקט של משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים בשיתוף משרד התיירות, מחלקת הנגישות של עיריית ירושלים, המוסד לביטוח לאומי ורשות העתיקות, בביצוע החברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמי), בליווי יועצי נגישות, ובהתאם למגבלות טופוגרפיות מקומיות.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "על גלגלים: מהפיכת הנגישות של העיר העתיקה בירושלים"

  1. אני תושב הרובע מדובר רק בהנגשת המנזרים ואתרי המסיון בושה של כתבה רק אתרים נוצריים

כתיבת תגובה