ענקית המשלוחים 'וולט' נמכרת ב-7 מיליארד אירו

 מובילת השוק האמריקאית DoorDash תרכוש את Wolt תמורת כ-7 מיליארד אירו | Wolt ממשיכה בפעילותה כפי שהיא ותוביל את הפעילות הבינלאומית של DoorDash | מבחינת הלקוחות, העסקים ושליחי Wolt – הכל יישאר זהה: האפליקציה, השירות, שם החברה והצוות, בכל 23 המדינות בהן היא פעילה | בין המשקיעות של וולט: קרן 83North הישראלית 

מיקי קוסי, מנכ"ל וולט | צילום: באדיבות Wolt

Doordash ו-Wolt מאחדים כוחות: דורדאש ו'וולט' הגיעו להסכם סופי על רכישתה המלאה של וולט על ידי דורדאש תמורת כ-7 מיליארד אירו. שתי החברות עוסקות בבניית פלטפורמה טכנולוגית גלובאלית לסחר מקומי באמצעות משלוחים המנגישים ללקוחות מוצרים בסביבתם. החברות הללו מגדילות כתוצאה מכך את הכנסותיהם של עסקים מקומיים, ובד בבד מאפשרות פרנסה – נוספת או כהכנסה מלאה – למיליוני שליחים ברחבי העולם.

DoorDash היא חברת טכנולוגיה המחברת צרכנים עם העסקים המקומיים האהובים עליהם ביותר מ-7,000 ערים ברחבי ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ויפן. DoorDash, שנוסדה בשנת 2013, מאפשרת לעסקים מקומיים לתת מענה לצורך של לקוחות בנוחות ומיידיות. על ידי בניית התשתית הלוגיסטית של משלוח Last Mile לסחר מקומי, DoorDash מקרבת קהילות, מדלת לדלת.

250/200 סייד בר + קובייה

Wolt היא חברת טכנולוגיה שמאפשרת למסעדות מקומיות, חנויות מכולת וחנויות מקומיות אחרות להציע משלוח עד בית הלקוח. החברה, שבסיסה בהלסינקי נוסדה ב-2014 ומעסיקה כיום למעלה מ-4,000 עובדים, פועלת ב-23 מדינות, ומובלת על ידי מייסדה ומנכ"ל מיקי קוסי. Wolt החלה את פעילותה בישראל ב-2018 בתל אביב, וכיום פועלת ב-26 ערים הכוללת את ירושלים, רמת גן, גבעתיים, ראשל״צ, הרצליה, נתניה, רעננה, כפר סבא, אשדוד, באר שבע ועוד בהובלתה של המנכ"לית ליאור אשכול. Wolt החלה את פעילותה בת"א עם 26 מסעדות וכיום פועלת עם למעלה מ-3000 בתי עסק מכל התחומים בהן מסעדות, חנויות נוחות, פארמה, סופרמרקט, פרחים, ספרים ועוד.

שליחי וולט, בתל אביב | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

״דורדאש ווולט חולקות חזון משותף לבניית פלטפורמה גלובאלית לסחר מקומי המעצימה את הקהילות בהן אנחנו פועלים,״ אמר מייסד ומנכ״ל דורדאש טוני שו, ״תחת הנהגתו של מיקי קוסי, וולט בנתה תרבות של אופטימיות, אופרציה מוקפדת, ויזמות תמידית שמתאימה לדרך שלנו. באמצעות החיבור הזה, אנו מאמינים שנוכל להאיץ את הפיתוח הטכנולוגיֿ, להתמקד בכל שוק, ולשפר את הערך שאנו מביאים ללקוחות, לעסקים ולשליחים סביב העולם".

״דורדאש בנו עסק מרשים בשוק הכי משמעותי בעולם, ואילו אנחנו באים ממדינה קטנה בה יצרנו התמחות והתמקצעות בהתרחבות עסקית כבר בשלב מוקדם. במהלך התהליך, למדנו להעריך את הדמיון הרב בין הצוותים, התרבויות והחברות, כיוון שנבננו מאותן האילוצים משני צידי העולם. אנחנו נרגשים לחבור אל טוני והצוות של דורדאש כדי לבנות משהו גדול יותר ביחד", אמר מייסד ומנכ״ל וולט מיקי קוסי.

עם סגירת העסקה, וולט תוביל את ההתרחבות הבינלאומית של דורדאש בהובלתו של מיקי קוסי, שידווח לטוני שו. תחת הנהגתו של קוסי, הציפייה היא להגדיל את הצמיחה הבינלאומית, להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי ולשפר את יעילות ההשקעות. הכוונה היא להמשיך ולהשקיע רבות בצוות המשותף כדי להמשיך לבנות את הפלטפורמה ולהצמיח את העסק הגלובאלי המשותף.

870/135 ליינר ארטקל

"יש לנו הזדמנות לבנות פלטפורמה גלובאלית לסחר מקומי בתקופת האינטרנט,״ אמר טוני שו. ״החבירה אל וולט תעמיק את מאגר הטאלנט האיכותי הקיים אצלנו ותאפשר להאיץ את צמיחתנו הבינלאומית, תוך התמקדות בשוק הרחב ביותר שלנו בארה״ב. אנו מצפים לתבונה, מומחיות, ומצוינות אופרטיבית של החברה המשולבת כדי להרחיב השווקים, לשפר את יעילות ההשקעות, להגדיל את הרווחיות הפוטנציאלית ולייצר ערך משמעותי עבור בעלי המניות שלנו", אמר שו.

"מראשית הדרך, היו לוולט את היכולות, הלך הרוח והצוות לבנות חברה שיכולה להצליח ברמה הבינלאומית ולצמוח", אמר ארנון דינור, שותף בקרן 83North הישראלית ובין המשקיעות בוולט, ״החדשנות הטכנולוגית של וולט, האופרציה המדויקת והמחויבות ללקוחות הם שהביאו להצלחתה. חווינו את זה בישראל מקרוב, והאמנו בדרכה של וולט. החבירה עם DoorDash, מובילה עולמית בתעשייה, תהיה שותפות נהדרת ותביא הצלחה גדולה לכל הצדדים".

הלוגו של וולט ודורדאש

Inner 620/130

כתיבת תגובה