ענקית הסלולר האמריקנית AT&T ואפליקציית החסד הבני-ברקית

מה קורה כשצוות מהנדסים מחברה בינלאומית נכנס למשרד של ארגון חסד בני ברקי? | זהו סיפור אנושי מרגש שהחל בסיור של עובדי ענקית התקשורת האמריקאית AT&T להכרת החברה החרדית המשיך באפליקציה שפותחה בהתנדבות מלאה על ידי עובדי החברה והסתיים בהתגייסות צמודה של חברת ההייטק הישראלית IROX

אנשי חברת AT&T בביקור ב'בית המרקחת' של 'חברים לרפואה' | צילום: באדיבות המצלם

הסיפור האנושי שמאחורי התוכנה: זו הייתה התחנה הראשונה של מהנדסי הסניף הישראלי של ענקית התקשורת האמריקאית AT&T בסיור היכרות מודרך שארגנה עבורם חברת 'קמאטק'. הם עשו את דרכם הקצרה על רחוב רבי עקיבא ופנו לשמואל הנביא – רחוב בני ברקי טיפוסי. הבניין קטן המידות שאליו הובלו, נראה על פניו שגרתי למדי. עתיק מעט, אך מתוחזק היטב. אך המבקרים שהגיעו כדי לחוות את החוויה החרדית לעומק, הבינו כבר ברגע שפסעו לראשונה אל תוך מוקד הפעילות של ארגון החסד 'חברים לרפואה', כי נכונה להם חוויה שונה מכפי שדמיינו.

לפתע גילו עובדי חברת התקשורת הבינלאומית את ארגון הגג הגדול ביותר בישראל להנגשת תרופות. לעיניהם נגלה מרכז השגת התרופות לנזקקים לצד מרכז מיון וחלוקה של מאות אלפי עודפי תרופות שמתקבלות מאנשים בכל רחבי הארץ. התרופות בעלות של מיליוני שקלים מתקבלות בתרומה, ומועברות לחולים הזקוקים להן. 

250/200 סייד בר + קובייה

הסיור המשיך בתחנות נוספות, אך בסיומו, התברר כי הרושם שנותר היה עז. בהמשך, כשמנהלי חברת התקשורת הציעו לעובדיהם אופציות לתרומה מזמנם עבור מטרה קהילתית, עובדי הסניף הישראלי של AT&T החליטו כי הם מעוניינים לפתח אפליקציה שתסייע לניהול משלוחי התרופות על ידי נהגי 'חברים לרפואה'. לשם כך רתמו העובדים את הידע הרב שלהם בתכנות ואת המומחיות המוחלטת בפיתוח סלולרי ובנו אפליקציה מדויקת ומותאמת לצרכי הארגון – כמובן ללא עלות, ובתרומה מלאה.

מתכנתי AT&T שהתנדבו למיזם הקדישו שעות ארוכות – שהתפרשו על פני למעלה משנתיים – על חשבון זמנם הפנוי האישי, עד שהושקה אפליקציית 'שליחים לרפואה' שמאפשרת לשליחי הארגון לדעת אלו משלוחי תרופות עליהם להעביר, מי החולים שזקוקים לאותן התרופות ומה המסלול המהיר ביותר ליעד.

כך נולדה האפליקציה. משלוחני חברים לרפואה צילום דוברות הארגון

Inner article

 

מהנדסי התוכנה לא חסכו במאמץ. והוסיפו שעות רבות נוספות לטיפול בכל באג שהתגלה באפליקציה.

בהמשך, נציין, החליטה חברת ההייטק הישראלית IROX שנמצאת בבעלות חרדית (משפחת מרגלית), לקחת חלק במיזם, ומנכ"לית החברה, המעסיקה למעלה מ-300 נשים חרדיות, קיבלה על עצמה (שוב: בהתנדבות מלאה) את ניהול ושיפור האפליקציה שמתבצע מדי יום לפי ההערות שמתקבלות מנהגי המשלוחים של הארגון, היוצאים לחלוקת התרופות ומשתמשים באפליקציה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "ענקית הסלולר האמריקנית AT&T ואפליקציית החסד הבני-ברקית"

  1. מי כעמך ישראל

כתיבת תגובה