עסקת אלקטרה-קוויק צפויה להכפיל את פעילות האונליין ביינות ביתן

אלקטרה מוצרי צריכה וקוויק חוברות להקמת פלטפורמה משותפת לקמעונאות אונליין שתאתגר את ההגמוניה בשוק ותגביר את התחרותיות | בהתאם להסכם, פעילות האונליין של שתי החברות בתחום המזון והצריכה תמוזג לתוך חברה משותפת שתוחזק על-ידי אמ"צ (51%) וקוויק (49%) | הצפי: העסקה תביא להכפלת מכירות האונליין של יינות ביתן | האם זהו גם כרטיס הכניסה לשוק האונליין החרדי של 'שוק מהדרין'?

צביקה שוימר | צילום: יח"צ

חברת אלקטרה מוצרי צריכה (אמ"צ) מקבוצת אלקו שבשליטת האחים זלקינד ו'קוויק' במהלך אסטרטגי להכפלת מכירות האונליין:  החברות מדווחות היום (ה') כי התקשרו בהסכם להקמת חברה משותפת בשליטת (51%) קבוצת יינות ביתן וקוויק (49%), אשר תפעל באונליין ותמכור מוצרי מזון וצריכה. נזכיר כי רק לאחרונה חתמה אמ"צ גם על מזכר עקרונות לפתיחת רשת סופרמרקטים של הקמעונאית העולמית קרפור.

פעילות האונליין המשותפת תפעל תחת המותג קוויק ועם השלמת העסקה, יעברו לשותפות כל המכירות המקוונות של קוויק מצד אחד, ושל קבוצת יינות ביתן מהצד השני.

הפעילות המשותפת תבוסס על הפלטפורמה הטכנולוגית שפיתחה קוויק שהיא הפלטפורמה המתקדמת ביותר בשוק למכירות מזון וצריכה באונליין, וכן מהתשתית התפעולית של קוויק.  בנוסף תיהנה השותפות מהיתרונות שתביא יינות ביתן לשותפות ועיקרן שיפור תנאי הסחר ופריסה ארצית של סניפים שתאפשר את הרחבת הפעילות לאזורים גיאוגרפיים נוספים. הפעילות המשותפת צפויה להתרחב לתחומים נוספים פוטנציאליים. הצדדים יזרימו לשותפות החדשה הון ראשוני של 30 מיליון שקל על פי חלקם היחסי. השלמת העסקה כפופה לקבלת אישור רשות התחרות.

מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, צביקה שוימר אמר עם פרסום החתימה על ההסכם, כי "השותפות החדשה מאפשרת לנו לקצר הליכים בדרך להרחבה משמעותית של מכירות האונליין ומעניקה לנו יתרון מול המתחרים. זהו מהלך משלים לשני ההסכמים שחתמנו עם הענקיות הבינלאומיות קרפור וסבן אילבן, שנועדו להשביח את פעילותה של קבוצת יינות ביתן ולייצר לה מובילות ובידול בשוק".

עמית זאב | צילום: יח"צ

מנכ"ל יינות ביתן, עמית זאב בירך על מיזוג פעילות האונליין עם קוויק, וציין כי זהו "מהלך אסטרטגי נוסף בשורת המהלכים שדיווחנו עליהם לאחרונה. השילוב של המובילות הטכנולוגית של קוויק עם תנאי הסחר והפריסה של רשת יינות ביתן, מעניקים לחברה המשותפת את התשתית היציבה והמתקדמת להכפלת מכירות האונליין ולהרחבת הפעילות לאזורים גיאוגרפיים נוספים. קוויק מובילה היום בשביעות הרצון מבין כל אתרי מכירות המזון בישראל ועדיפות זו צפויה לתמוך גם היא בהרחבת הפעילות".

אבירם גנות, מנכ"ל קוויק | צילום: אוהד רומנו

מנכ"ל קוויק, אבירם גנות: "קוויק הפכה בתוך שלוש שנים לקמעונאית האונליין השלישית בגודלה בישראל עם טכנולוגיה מבוססת וחזקה ורמת שירות גבוהה. השילוב בין שני הגופים יוצר פלטפורמה שמביאה בשורה משמעותית לצרכן בהיבטים של חווית שירות, מגוון רחב, איכות מוצרים ונגישות. אין ספק ששותפות זו מהווה את תחילת הדרך לצמיחה משותפת לתחומים נוספים".

נזכיר כי הן ליינות ביתן סניפי 'שוק מהדרין' שייתכן וכעת יגיעו לפעילות אונליין – אולי כתחליף הולם ל'ישיר למהדרין' של שופרסל, שנסגרה כזכור בנובמבר האחרון, והן ל'קוויק' נגישות גבוהה לציבור החרדי דרך מכשירי 'הדרן'.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה