עסקת ה-1.5 מיליארד של אשת הנדל”ן החרדית

קבוצת הורוביץ חוברת לשוק הבינלאומי | תאגיד הבנייה הסיני הבינלאומי CSCEC הבונה את נמל חיפה והקו הירוק של הרכבת הקלה – חתם על הסכם ענק עם קבוצת הורוביץ נדל”ן | החברות ישתפו פעולה בבניית מעל 1000 יח”ד בישראל ו-30,000 מ”ר שטחי מסחר ומשרדים | כך חברה אשת העסקים החרדית לאחד מחמשת תאגידי הבנייה הגדולים בעולם

פרויקט היוקרה MUZZA בשכונת גליל ים, אותו מבצעת CSCEC הסינית, עבור הקבוצה | צילום המחשה: קבוצת הורוביץ

קבוצת הורוביץ שבבעלות אשת הנדל”ן החרדית חני הורוביץ חתמה על הסכם שותפות אסטרטגי ארוך טווח עם אחת מחברות הבנייה הגדולות בעולם: CSCEC הסינית – Chania State Construction Engineering Corp Ltd.

על פי ההסכם ישתפו הצדדים פעולה בבניית אלפי דירות בישראל שבניית חלקן כבר החלה, אחד הבולטים הוא פרויקט מוזה בגליל ים, הרצליה. החברות ישתפו פעולה בשלב הראשון בפרויקטים שהיקפם הכולל נאמד כ-1.5 מיליארד שקל וכן בפרויקטים נוספים בחו”ל.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת מזכר ההבנות קבוצת הורוביץ תהיה אחראית לצד היזמי ו cscec על צד הביצוע וההקמה. שיתוף הפעולה יאפשר לקבוצת הורוביץ להביא את יכולת הביצוע היעילות והמהירות ולהביא סטנדרט ואיכות בניה גבהה לפרויקטים שלה שיתבסס על הניסיון והמשאבים של cscec לטובת הצלחת הפרויקטים.

הסכם זה מהווה פלטפורמה לפעילות רחבת היקף משותפת ומיועד להתרחב ככל שניתן וככל שהצדדים ירצו. היקף העסקה לא כולל את עלויות הקרקע המימון וההוצאות הנלוות. החברה בעלת סיווג ג-5.

CSCEC היא מחברות הבנייה הגדולות בעולם, ופועלת ב־100 מדינות. החברה הסינית נמנית על 10 החברות הקבלניות הגדולות בעולם עם מחזור שנתי (ב 2020 – של מעל ל 500 מיליארד דולר ורווח של 245 מיליארד דולר).

היא בנתה כ־90% מהמגדלים (מעל 300 מטר) בסין וכ־50% מכל המגדלים (מעל 300 מטר) בעולם. עוד מעורבת החברה בבניית נמלי תעופה, נמלים ימיים, מוזיאונים, תחנות כוח, בסיסי שיגור לוויינים, מנהרות שירות עירוניות ועוד. החברה בונה כ־15 מיליון מ”ר בשנה. CSCEC מקימה בארץ את נמל חיפה ומשתתפת גם בהקמת הקו הירוק של הרכבת במטרופולין ת”א. כמו כן היא הקבלן שהקים את בית החולים בהואן בתחילת מגפת הקורונה ב 10 ימים.

קבוצת הורוביץ מתמחה בייזום, בנייה ואכלוס פרויקטים בתחום הנדל“ן ומאחוריה כבר עשרות פרויקטים מוצלחים ואלפי יחידות דיור שנמכרו באזורי ביקוש ברחבי הארץ ובהם: רמת גן, הרצליה, רמת השרון ופתח תקווה. כמו כן, הקבוצה מתמחה ברכישת קרקעות והשבחתן תוך הגדלת נפח זכויות הבניה בקרקע על ידי שינויי תב״ע נקודתיים בליווי מיטב האדריכלים בישראל. בשנים האחרונות, פועלת הקבוצה לטובת הקמת פרויקטים יוקרתיים המשלבים מגורים, משרדים ומסחר, שהפכו למבוקשים מתמיד.

Inner article

חני הורוביץ, מנכ”ל ובעלים קבוצת הורוביץ מסרה: “השותפות שלנו עם cscec מאפשרת לקבוצת הורוביץ ליהנות מאפשרויות מגוונות לניצול הזדמנויות לא שכיחות בעסקאות נדל”ן מורכבות ומעניינות. זו שותפות שתפתח דלת לפרויקטים גדולים גם מעבר לים. אני מודה על האמון של cscec בקבוצה שלי ובחזון שלנו בעולם הנדל”ן”.

דורון ספיר יו”ר הורוביץ מסר: “מדובר בשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברה בעלת יכולות וניסיון בינלאומי רב שיאפשר לקבוצת הורוביץ לצמוח בצורה מהירה תוך שמירה על איכות בנייה בסטנדרט גבוהה לטובת לקוחותיה”.

לאו לוסאי מנכ”ל חברת CSCEC ישראל מסר: “קבוצת הורוביץ היא חברה עם פוטנציאל גדול בענף הנדל”ן בישראל. היא מספקת ללקוחות מגורי בוטיק באיכות יוצאת דופן. חברת צ’יינה סטייט קונסטרקשן נמנית על עשר החברות הקבלניות הגדולות בעולם, ובעלת יכולות וטכנולוגיות מתקדמות, ומוניטין בינלאומי. החברה שמחה מאוד על שיתוף פעולה מעמיק עם קבוצת הורוביץ, וגאה להציע לשוק פרויקטים איכותיים למגורים איכות חיים בישראל ולשמח את הרוכשים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה