עפים על העולם: מקרית ביאליק אל הדרימליינרים של בואינג

חברת Wipro גבעון הישראלית תספק חלקים עבור מטוסי הדרימליינר החדשים של בואינג • סמנכ”ל החברה: “חלקים שיוצרו בקריית ביאליק, נמצאים היום על כל מטוס של חברת בואינג”

הדרימליינר בישראל | צילום: משה שי, פלאש 90

חברת Wipro גבעון זכתה בחוזי עבודה חדשים מול חברת המטוסים בואינג. גבעון אמורה לספק מכלולי טיטניום עבור הדרימליינרים החדשים, כאשר מדובר על למעלה מ-400 מטוסים שהמכלול שלהם יהיה מפיתוח ותוצרת ישראל.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

גבעון מעסיקה כמה מאות עובדים, רובם מועסקים בישראל. אין זו הפעם הראשונה שגבעון מספקת מוצרים וטכנולוגיות עבור בואינג, ולמעשה בכל מטוס של בואינג ישנם חלקים ופיתוחים מגבעון ששוכנת בקריית ביאליק.

בחברה אף מייצרים רכיבים עבור מטוסי קרב, דוגמת F15 ו-F16, והיא עומדת בקשר עסקי גם עם רפאל, אלביט מערכות והתעשיה האווירית.

החברה עצמה הוקמה ב-1970 ע”י חיים גבעון, ומשפחת גבעון החזיקה בכל המניות. לאחר מכן רכשה קרן פימי את החברה, והיא נמכרה לפני כשנתיים לתאגיד ההודי Wipro תמורת כמה מאות מיליוני שקלים.

גוני לצטר, סמנכ”ל פיתוח עסקי ב-Wipro גבעון, אמר כי “מכלולים וחלקים שיוצרו בקריית ביאליק כבר נמצאים היום על כל מטוס של חברת בואינג”.

לגבי ההזמנה הספיציפית אמר לצטר, כי הייצור יהיה רובו במפעלי החברה בקריית ביאליק, באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר המשמשות לעיבוד טיטניום.

כתיבת תגובה