עקב המצב הביטחוני: קול קורא לתמיכות בהדלקות ל"ג בעומר

ממשיכים את מסורת ל"ג בעומר: משרד הדתות יממן הדלקות ברחבי הארץ | שר הדתות מיכאל מלכיאלי ומנכ"ל המשרד יהודה אבידן סיכמו עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על תקציב לאירועי ל"ג בעומר בכל רחבי הארץ, במקום ההילולה המסורתית השנתית במירון שלא תערך השנה, עקב המצב הביטחוני.

ציון רשב"י במירון | צילום: david156, שאטרסטוק

בימים הקרובים צפוי לצאת קול קורא ארצי, שבמסגרתו ניתן יהיה אפשרות למועצות דתיות ברחבי הארץ להגיש בקשות לתקצוב אירועי ל"ג בעומר. המהלך, ביוזמת יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, נועד כדי להמשיך את המסורת היהודית ולערוך מעמדי הדלקות ברחבי הארץ.

שר הדתות מיכאל מלכיאלי ומנכ"ל המשרד יהודה אבידן סיכמו עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על תקציב לאירועי ל"ג בעומר בכל רחבי הארץ, במקום ההילולה המסורתית השנתית במירון שלא תערך השנה, עקב המצב הביטחוני.

שר הדתות ומנכ"ל המשרד, הודו ליו"ר תנועת ש"ס על היוזמה ולשר האוצר על תקצוב הדלקות ואירועי ל"ג בעומר בכל רחבי הארץ, כאשר בכך יוכלו להמשיך את המסורת השנתית.

כמו כן נערך המשרד באמצעות המרכז הארצי למקומות הקדושים, להילולה המסורתית שמתקיימת במתחם שמעון הצדיק בירושלים שתהיה בל"ג בעומר בליווי תזמורת ומתחמי הכנסת אורחים, והשנה צפויים להגיע אלפים מתושבי העיר ומחוצה לה לאורך כל יום ההילולה.

כתיבת תגובה