עקץ מאות אלפי שקלים בעיקר מחרדים וערבים || עוקץ הכספומטים

התקין בכספומטים אפשרות לשכפול כרטיסים במעבדה שהקים | שיטת העוקץ הייתה באמצעות התקן מיוחד שהתקין בכספומטים ברחבי הארץ, השגת פרטי כרטיסי האשראי במרמה, שכפול וזיוף כרטיס האשראי במעבדה ומשיכת הכספים | ביצוע ההתקנות בכספומטים בעיקר במקומות שבהם מתגורר ציבור חרדי וציבור ערבי

ההתקן סמוף לחריץ הכספומט. מצלמה נוספת הותקנה בגופי התאורה העליונים. צילום: דוברות המשטרה

המשטרה חשפה מעבדה לשכפול וזיוף כרטיסי אשראי ועצרה חשוד בעוקץ של מאות אזרחים בהיקף של מאות אלפי שקלים: הבוקר עצרה היחידה המרכזית במחוז ירושלים את החשוד בשעת מעשה בכספומט עם כרטיסי אשראי מזויפים ברשותו. 

בתקופה האחרונה התנהלה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לעבירות של זיוף ושכפול כרטיסי אשראי וגניבת כספים ממאות קורבנות. החקירה החלה בשיתוף פעולה עם אחד הבנקים הגדולים בישראל שאספו מידע אודות הפעילות הפלילית של החשוד.

החקירה במשטרה החלה בעקבות תלונות שהתקבלו מבנקים ברחבי הארץ, על כך שחשוד התקין בכספומטים שונים ברחבי הארץ התקנים מיוחדים, שבאמצעותם עפ״י החשד העתיק את פרטי מאות כרטיסי אשראי של לקוחות תמימים. בהמשך שכפל אותם באמצעות ציוד שנתפס ברשותו, וכך משך כספים בשווי כולל ומצטבר של מאות אלפי שקלים, באמצעות הכרטיסים המזויפים ששכפל וזייף.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את החשוד בשעת מעשה. בלשי המשטרה שעקבו אחר החשוד, הבחינו בו הבוקר כשהוא מושך כספים בכספומט בעיר בת-ים. בחיפוש שערכו השוטרים, נתפסו ברשותו עשרות כרטיסי אשראי משוכפלים ומזויפים.

בהמשך הבוקר ערכו בלשי ימ״ר ירושלים חיפוש בדירתו בחולון ובדירה נוספת בעיר פתח תקווה, ששימשה את החשוד כמעבדת זיוף שנועדה לביצוע מעשיו הפלילים. שם עפ״י החשד, החשוד שכפל כרטיסי אשראי, על בסיס הפרטים והמידע שאותם השיג במרמה ובעבריינות באמצעות ההתקנים שהיה מתקין בכספומטים השונים. בדירות איתרו השוטרים ציוד ששימש להעתקה וזיוף כרטיסי האשראי, ממצאים הקושרים את החשוד לביצוע העבירות וכסף מזומן בסכום של עשרות אלפי ש״ח.

החשוד שנעצר, בשנות החמישים לחייו תושב חולון, נלקח לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבימ״ש לצורך המשך החקירה ומיצויה.

חלק מהכרטיסים המגנטיים ששימשו לשכפול כרטיסי האשראי | צילום: דוברות המשטרה

רפ״ק אלי ליבקינד, מפקד יחידת ההונאה בימ״ר ירושלים ציין: ״בחקירה גילינו ממצא שחזר על עצמו וחשוב לנו ליידע בו את הציבור. החשוד נהג לזייף ולשכפל רק כרטיסי אשראי ״מהדור הישן״- כלומר ללא שבב חכם שמוטבע בהם. בשל כך, היה מבצע את מעשיו הפליליים ומתקין את ההתקנים, בעיקר במקומות שבהם מתגורר ציבור חרדי וציבור ערבי, שם נפוץ השימוש בכרטיסים אלו בעיקר למשיכת כספים, ובהתאם שיעורי הצלחתו בגניבת הפרטים, השכפול, הזיוף וגניבת הכספים הייתה גדולה יותר. בשל כך לצד המשך ההליך הפלילי והפעולות שאנו מבצעים למיצוי הדין עם החשוד, אנו ממליצים לציבור כולו לעקוב אחר התנועות בחשבון הבנק ולדווח מיד על כל פעילות חריגה שאינה מוכרת בחשבון הבנק״.

כתיבת תגובה