ערבים שכרו רכבים, הצמידו להם מכשירי איתור ו… גנבו

תלונה במשטרה של חברת השכרת כלי רכב על גניבת אחת ממכוניותיה, חשפה שיטה מתוחכמת לגניבת מכוניות אותה הגו שני ערבים תושבי מזרח ירושלים • הקומבינה המפתיעה שעשויה להטריד את חברות ההשכרה

מכשיר האיתור ששימש את הגנבים. צילום: דוברות משטרת ישראל

פוענחה שיטת פעולה של כנופיית גנבי רכבים בירושלים ששכרו כלי רכב, הטמינו בהם מכשירי איתור וכעבור מספר ימים, לאחר שהוחזרו לחברות ההשכרה, גנבו אותם… פענוח דפוס פעולת הכנופיה שבוצע בחקירה מקצועית ומהירה, הביא למעצר החשודים ולמניעת פגיעה נוספת ברכושם של אזרחים שומרי חוק.

ראשיתה של החקירה הסמויה לפני כחודש, עם קבלת תלונה במשטרה מחברת השכרת כלי רכב, לפיה נגנב רכב השייך לסניף החברה בירושלים. במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה ביחידה המרכזית, חשפו החוקרים את שיטת הפעולה של שני חשודים שפעלו כחוליה בשיטה מתוחכמת.

Box

מהחקירה עולה כי חברי החוליה נהגו לפנות לחברות השכרה מהם שכרו כלי רכב למשך מספר ימים. במהלכם, על-פי החשד, התקינו ברכב מכשיר איתור וכן ביצעו התאמות ושינויים טכניים ברכב שאפשרו להם לפתוח את הרכב ולהתניעו. לאחר שהחזירו את הרכב לחברה, איתרו את מיקומו באמצעות מכשיר האיתור אותו התקינו, וגנבו אותו.

החוקרים שפענחו את שיטת הפעולה של החוליה ביצעו פעילות מבצעית סמויה ומתוחכמת, שבמהלכה נתפס רכב ובו מכשיר האיתור. רגע לפני שהחשודים מימשו את תכניתם, הם נעצרו על-ידי השוטרים. בחיפוש שנערך בבתיהם נתפסו מפתחות של כלי רכב, טלפונים ניידים ומחשב נייד שעל-פי החשד שימש לאיתור הרכבים.

החשודים בשנות העשרים לחייהם ממזרח ירושלים, הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בירושלים בחשד להתפרצות וגניבת רכב, במהלכה נקשרו למיוחס להם. מעצרם של החשודים הוארך על ידי בית המשפט עד ליום שני הבא. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים. במסגרת החקירה פועלת המשטרה לאיתור קרבנות נוספים. אם אתם מכירים כאלה, אתם מוזמנים לפנות ליחידה החוקרת באמצעות תחנת המשטרה הקרובה לביתכם.

https://bizzness.net/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%A0%D7%AA%D7%A4%D7%A1%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%A4%D7%A8%D7%A6%D7%95-%D7%9C%D7%91%D7%AA%D7%99-%D7%94%D7%9B%D7%A0/

Inner

כתיבת תגובה