ערב ההילולא: אנטנות סלולריות נוספות באתר קבר הרשב"י

בצל האסון אשתקד: משרד התקשורת נערך להילולת מירון | הוקמו על ההר אתרים זמניים לחיזוק הקליטה הסלולרית, הוקצו צוותי חירום על ידי חברות הסלולר ותינתן עדיפות ברשת הסלולרית לכוחות הביטחון בחירום | יוקמו אתרי קבע לתמיכה בהילולות בשנים הבאות באזורים שונים בהר

ריקודים בקבר הרשב"י, ערב ל"ג בעומר תשפ"ב | צילום: דוד כהן, פלאש 90

במסגרת היערכות מוקדמת להילולת ל״ג בעומר בהר מירון, ערך משרד התקשורת לפני מספר שבועות סיור שטח בהשתתפות בכירים במשרד התקשורת ונציגי חברת פלאפון, סלקום, PHI, פרטנר והוט מובייל ואחראי האתר במירון על מנת להיערך באופן מיטבי מבחינת תקשורת סלולרית להילולה שצפויה להתקיים שם החל מהלילה (רביעי).

כלקח מאסון מירון בשנה שעברה בו נהרגו 45 בני אדם, צומצמה כמות המשתתפים המותרת מכ-70,000 לכדי 20,000 בלבד בכל רגע נתון, דבר שאמור להביא להפחתת העומס הסלולרי באזור.

250/200 סייד בר + קובייה

משרד התקשורת ביצע בדיקת DRIVE TEST לכיסוי סלולרי שהוכיחה כי אין תקלות סלולריות באזור בשגרה. עם זאת, הוחלט על מספר צעדים נוספים שבעקבותיהם הוקמו אתרים זמניים לתמיכה באירוע ההילולה השנה על ידי חברת פלאפון, סלקום ו- PHI.

כמו כן, היכולות של דור 2 , 3 ו – 4, תוגברו משמעותית על ידי כל המפעילים הגדולים והוקצו צוותי חירום ייעודיים לאירוע. במקביל, תופעל באירוע בועה סלולרית עבור כוחות הביטחון שתאפשר להם תקשורת יציבה במהלך האירוע.

בנוסף הוחלט, כי יוקמו אתרי קבע לתמיכה בהילולות בשנים הבאות באזורים שונים בהר ועל פי הצעות החברות הסלולריות עצמן.

שר התקשורת, יועז הנדל אמר כי "התקיימה הפקת לקחים מהמחדל של שנה שעברה. בתחום שלנו נערכנו יחד עם החברות הסלולריות כדי לתגבר את שירותי התקשורת בזמן ההילולה, תוך מוכנות לחירום. אחד הכלים שהוכנסו היום הוא קדימות לרשתות התקשורת של כוחות הביטחון באופן אוטומטי. אני קורא לקהל החוגגים להישמע להוראות המשטרה והסדרנים כדי לשמור על ביטחונכם".

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין הוסיפה, כי "הצוות המקצועי של משרד התקשורת ערך לפני מספר שבועות סיור מקדים יחד עם נציגי החברות הסלולריות ובו נקבעו הוראות ונהלים לחברות לקראת הילולת ל"ג בעומר בהר מירון. החברות תגברו משמעותית את היכולות בשטח והוסיפו אתרים נייחים לעיבוי הקליטה והכיסוי באירוע.

Inner article

"בנוסף", אמר בן-חורין, "כוחות הביטחון וההצלה במקום יקבלו עדיפות על הרשת הסלולרית בחירום ויכולות העברת מסרים מתקדמות במידת הצורך".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה