ערב השבעת הממשלה: "לאחד את ההכשרות למשרד אחד"

יו"ר נשיאות המגזר העסקי ויו"ר ההסתדרות, קוראים לאגם את שלל המשרדים, הזרועות והמשאבים שמפוזרים בין 12 משרדי ממשלה וזרועות ביצוע שונים, אשר מרכזים תחתם כ-3 מיליארד ש"ח מבוזבזים ולרכז אותם אחת ולתמיד תחת one stop shop בתחום התעסוקה וההכשרות • "משבר הקורונה הוא קריאת השכמה – יש לנו הזדמנות בלתי חוזרת לתכלל במקום אחד את כל עולם ההכשרות והתעסוקה"

אמנון בר דוד ודובי אמיתי | צילום: דוברות ההסתדרות

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי ויו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד בדרישה מכלל הגורמים הפוליטיים כי לצד הצעדים של הפחתת רגולציה, עידוד הצמיחה, השקעות בתשתיות ושאר הצעדים הנדרשים לשיקום העסקים והאצת הצמיחה הכלכלית של המשק הישראלי – יניחו בצד את כל השיקולים הפוליטיים ויתנו מענה לצורך משקי שהתעצם במשבר הקורונה – סמכות אחת לכל עולם התוכן של ההכשרות והתעסוקה: "משבר הקורונה הוא בבחינת קריאת השכמה- יש לנו הזדמנות בלתי חוזרת לתכלל במקום אחד את כל עולם ההכשרות והתעסוקה"..

אמיתי ובר דוד קוראים לאגם את שלל המשרדים, הזרועות והמשאבים שמפוזרים בין 12 משרדי ממשלה וזרועות ביצוע שונים, אשר מרכזים תחתם כ-3 מיליארד ש"ח מבוזבזים ולרכז אותם אחת ולתמיד תחת one stop shop בתחום התעסוקה וההכשרות.

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי: "מדינת ישראל נמצאת בפער של 25% בפריון אל מול המדינות המפותחות באירופה אשר להן יש גוף מתכלל שמנהל את המיפוי ואת תכניות ההכשרה לעולם התעסוקה בדרך של shop stop one ומנוהל ע"י המעסיקים בשיתוף פעולה מלא עם המדינה. היום יותר מתמיד, יש צורך הכרחי וברור למצות באופן מיטבי את ההון האנושי הלאומי, ביחס לצרכי המשק והחברה הישראלית וראיתי שיש לכך אזכור בהסכמים הקואליציוניים".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "מאות אלפי ישראלים איבדו את עבודתם או הוצאו לחל"ת במשבר הקורונה, וגם לאחר שיצאנו בצורה מופלאה מהמשבר יש מספר ענפים שלא חזרו עדיין לפעילות מלאה ואיתם לצערי עובדים רבים. ההסתדרות נרתמה למאמץ הלאומי, ולאחרונה קיימנו יריד תעסוקה שהציע כ-17 אלף משרות בחברות מהמובילות במשק. כדי להתניע עוד יותר את הכלכלה, ולקראת הקמתה של הממשלה החדשה, אני מצטרף לקריאתו של ידידי דובי אמיתי לתת דגש מיוחד על מציאת פתרונות להכשרת ותעסוקת עובדים. החשוב ביותר הוא שגורם ממשלתי אחד ירכז וינהל את הפעילות והתקציבים תוך שיתוף פעולה ותיאום הדוק בין ההסתדרות, המעסיקים והמדינה".

אמיתי ובר דוד הקימו במהלך הקורונה, יחד עם זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, את מנהלת המעסיקים ופיתוח ההון האנושי, כגוף מתכלל ראשון מסוגו אשר משדך בין צרכי המעסיקים ובין מעסיקים פוטנציאליים לעובדים, על ידי הנגשת ההכשרות וההתאמה שלהן לצרכי המעסיקים. המנהלת עושה מהפכה בעולם התעסוקה והצליחה לטפל בתוך חודש אחד בלבד בהכשרות של כ-6000 עובדים, נתון שהוא יותר מכפול מהנתון שהמדינה הצליחה לטפל לבד, ללא המעסיקים, בשנה שלמה שקדמה להקמת המנהלת.

כתיבת תגובה