ערב חילופי השרים במשרד השיכון: הנחיות חדשות לפועלים

נערכים לחזרה לשגרה בענף הבנייה והתשתיות • שרת הבינוי והשיכון היוצאת יזמה הנחיות חדשות בנושא כניסת פועלים פלסטינים • ההנחיות החדשות שגובשו התקבלו אתמול בדיון המל"ל

בנייה ברמת בית שמש | צילום אילוסטרציה: יעקב לדרמן, פלאש 90

בדיון שנערך אתמול (א) בנוגע לכניסת פועלים פלסטינים המליצו כלל גורמי המקצוע בממשלה, ובכללם משרד הבריאות, על חזרה לכניסה יומית לאחר עיד אל פיטר וחג השבועות. החל מיום ראשון 31.05.2020 יוכלו כלל 65 אלף הפועלים הפלסטינים בעלי היתר עבודה בענף הבניה לשוב ולהיכנס באופן יומי לישראל. בנוסף תתאפשר כניסתם של 16,800 פועלים לעבודה יומית באיזורי יהודה ושומרון.

כיום ישנם כ-13,000 פועלים ששוהים בישראל במתווה של עבודה עם היתרי לינה מיוחדים לתקופת הקורונה. הכניסה היומית תאפשר הגדלה של עשרות אלפי פועלים פלסטינים לכוח העבודה בענף הבנייה, זאת לאחר תקופה ארוכה שמרבית פועלי הבניין חזרו לשטחי הרשות הפלסטינית במהלך החודשיים האחרונים.

העבודה באתרי הבניה, בהסעות ובכלל שהיית העובדים בישראל תהיה בהתאם לכללי התו הסגול ולהוראות משרד הבריאות.

אלעזר במברגר, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אמר עם אישור ההנחיות החדשות כי "גם ענף הבנייה נערך ליום שאחרי הקורונה. החזרה לשגרה של כניסת פועלים יומית תאפשר לענף הבנייה לחזור לקצב עבודה רגיל ולסייע בהתאוששות המשק".

נתנאל לפידות, סמנכ"ל אסטרטגיה ומדיניות: "ענף הבנייה מתחיל את תהליך החזרה לשגרה מלאה עם כניסה מחודשת ויומית של הפועלים הפלסטינים. חזרה מלאה לשגרה היא קריטית לענף הבנייה ותסייע להתנעה מחודשת של המשק כולו".

כתיבת תגובה