ערד מתרחבת מזרחה: מכרז ל-240 צמודי קרקע עם יחי' אירוח

שכונה חדשה תוקם במזרח ערד, המתפתחת לאחרונה כיעד תיירותי משמעותי – שכונת 'נופים' | 240 מגרשים גדולים לבית צמוד קרקע הכולל היתר לבניית יחידות אירוח תיירותיות | שימו לב: המכרז המקוון מתפרסם באתר רמ"י וייסגר בעוד פחות מחודש

השטח שעליו תקום שכונת נופים | צילום: עיריית ערד

עיריית ערד, משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל הוציאו לשיווק 240 מגרשים לבית צמוד קרקע בבנייה עצמית. המכרז מציע מגרשים גדולים החל מ 650 מ"ר ועד 2.1 דונם, עם היתר לתוספת יחידות אירוח תיירותיות. שכונת נופים החדשה תוקם בגבעות המזרחיות עם נוף לכיוון אתר מצדה וים המלח תציע מגורים בעיר בשכונה מדברית בעלת צביון קהילתי ייחודי.

בערד קהילה חרדית גדולה המונה כאלף וחמש מאות משפחות מחסידות גור, ועוד מאות משפחות מחב"ד, בני עדות המזרח ועוד. בעוד שבעבר ועדת הדיור של חצר גור הדירה ממוסדותיה מי שרכש דירות בעיר שלא בהתאם לכללים שקבעה – כדי לשמר את רמת המחירים בערד – כיום, המאמצים מופנים ומיושמים באופן זהה לעיר דימונה, ואילו בערד השוק כיום חופשי ופתוח.

שכונת נופים, שכוללת מגרשים גדולים לבנייה עצמית של בתים צמודי קרקע עם נוף מדהים בקצה מדבר. שכונת נופים כוללת 240 מגרשים לבניה עצמית המוצעים בגדלים של 650 מ"ר ועד 2.1 דונם. מחירי המגרשים כוללים את מחיר המגרש ואת עלות פיתוח הקרקע, בהתאם למיקומו וגודלו של כל מגרש. לשטח כל מגרש יש אישור להקמת יחידות אירוח תיירותיות. מספר יחידות האירוח המותרות הוא 1-6,  בהתאם לגודל המגרשים, מיקומם ומאזן החנייה. עוד בתוכנית  השכונה החדשה, שטחים למבני ציבור (כ-3300 מ"ר), שטחים למסחר ותעסוקה (כ-2000 מ"ר), פיתוח נוף המשתלב עם הסביבה וצרכי התושבים ופיתוח שטחים ציבוריים פתוחים.

העיר ערד מונה בימים אלה כ 28,000 תושבים ומציעה חיי קהילה עשירים ואיכות חיים.בשנים האחרונות הפכה ערד ליעד תיירותי בין לאומי מטעם משרד התיירות ובזכות הקרבה לאתרי התיירות העולמיים ים המלח ומצדה. רשת פתאל וחברת הנדל"ן בנייני העיר הלבנה זיהו את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי והודיעו על הקמת ריזורט יוקרה במזרחה של העיר ערד.

שיווק המגרשים נעשה באמצעות הגרלה בין הנרשמים באופן מקוון באתר רשות מקרקעי ישראל. שימו לב: המועד האחרון להגשת הצעות הוא 07/02/22 בשעה 12:00 בצהריים.

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "ערד נמצאת בתנופה אדירה בתחומים רבים בהם נדל"ן ותיירות. רק הבוקר בישרנו על הקמת ריזורט יוקרה במזרח העיר ועכשיו שמחים לבשר על הקמת שכונת צמודי קרקע עם נוף אל מדבר יהודה וים המלח. כחלק מפיתוח החזון התיירותי שלנו, השכונה שתקום כוללת היתרים לבניית יחידות אירוח תיירותיות ובעצם תמשיך את פיתוח ושגשוג העיר".

7 תגובות ל: "ערד מתרחבת מזרחה: מכרז ל-240 צמודי קרקע עם יחי' אירוח"

 1. לגבי תאריך אחרון באתר של רמי כתוב תאריך מוקדם יותר שכבר עבר

 2. כולנו תקווה כי השכונה החדשה לא תיראה כמו בני ביתך במבואות שקד.
  מי שלא חי כאן ומבין על מה מדובר ,מוזמן להגיע התחלות בניה תקועות.אין מתווה אחיד ,הכל נראה כמו שלא צריכה להיראות שכונת בני ביתך .

 3. "ערד מציעה חיי קהילה עשירים ואיכות חיים". חחח… עשרים ושמונה אלף תושבים בלי תיאטרון ובלי אולם קולנוע אחד לרפואה, צואה של כלבים על כל צעד ושעל, עיר לא נקייה, עיר מפולגת לחרדים, רוסים וערב רב שאין להם מחויבויות משותפות. כל אחד לעצמו ונגד האחר… מאיפה שערד נמצאת היא יכולה רק לעלות. היא בתחתית.

 4. מה מחיר הריאלי של מגרש 600 מטר ? כדי שנדע כמה כדאי להכניס במכרז ?

 5. מחיר מינימום למגרש 6900 ש"ח . פיתוח לגודל של כ 600 מר כ 500,000 ש"ח
  בהנחה שאתה מגיש הצעה למגרש של 50,000 ש"ח + תוספת מעם יוצא 58,500 + מס רכישה = 62,000 ש"ח
  נסכם
  מחיר קרקע + פיתוח = 562,000 ש"ח בהנחה שתזכו עם הצעה של 50,000 ש"ח

 6. מעוניין

 7. לא כדאי כלל תקוע שם שנים עם שנים נכסים עיר ממד לא נהיגה תשואה אני מתגורר בבאר שבע ועשיתי טעות ! יש לי בבאר שבע דירות יותר יש את ומניבות יותר תשואה וכסף לשקול טוב אישית לא הייתי ממליץ

כתיבת תגובה