ערן יעקב מבהיר: "העדפתי לחזור לרשות המסים"

"שמח כי השר הצליח למצוא מינוי נכון וראוי לתפקיד מנכ"ל המשרד, מינוי המאפשר לי לחזור באופן מלא לתפקידי כמנהל רשות המסים", כותב ערן יעקב • זאת, לאחר פרסומים כי החלטתו של שר האוצר ישראל כ"ץ למנות את עודד שמיר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר – הגיעה על רקע עימותים במשרד

עודד שמיר| צילום: ראובן קסטרו, דוברות נתיבי ישראל

ערן יעקב, מ"מ משרד האוצר עד כה פרסם הבוקר התייחסות לעניין סיום תפקידו כממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר, "לאור פרסומים שונים בתקשורת בהקשר לסיום תקופת המינוי הזמני שלי כמ"מ מנכ"ל האוצר", כשכוונתו היא לשלל פרסומים אודות "עימותים בצמרת משרד האוצר" שהובילו ל'פיטוריו' מהתפקיד והצנחת עודד שמיר לתפקיד המנכ"ל הקבוע.

"מצאתי לנכון להתייחס לדברים ולהציגם כהווייתם. כשהביא שר האוצר ישראל כץ בפני את ההצעה למלא את התפקיד, במקביל לתפקידי כמנהל רשות המסים, סיכמנו, לבקשתי, שהמינוי יהיה לתקופה קצרה עד כמה שניתן וזאת לנוכח המרכזיות של שני התפקידים בכלל ובמיוחד בתקופה זו. מאוחר יותר, אף ביקש שר האוצר למנות אותי כמנכ"ל האוצר במינוי קבוע , אך אני העדפתי להמשיך בתפקידי כמנהל רשות המסים.

250/200 סייד בר + קובייה

"לאורך כל תקופת עבודתנו המשותפת, יש ביני לבין השר כ"ץ יחסי עבודה מצוינים וככל כשישנן אי הסכמות הן מתבררות באופן ענייני, מקצועי וראוי. כך, בהחלטה משותפת, סוכם ביננו, שכממלא מקום זמני וכמנהל רשות המסים, אין מקום שאבצע מינויים במשרד האוצר.

"אני שמח כי השר הצליח למצוא מינוי נכון וראוי לתפקיד מנכ"ל המשרד, מינוי המאפשר לי לחזור באופן מלא לתפקידי כמנהל רשות המסים, ומודה לו על האמון שנתן בי וההזדמנות לעשות אף יותר למען המשק בתקופה קשה זו".

ערן יעקב | דוברות משרד האוצר

אתמול, החליט שר האוצר ישראל כ"ץ למנות את עודד שמיר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר. שמיר, כאמור, יחליף את ערן יעקב, מנהל רשות המסים, שיסיים את תקופת תפקידו כממלא מקום זמני כמנכ"ל משרד האוצר בעוד מספר ימים.

שמיר כיהן בעבר במספר רב של תפקידים בכירים בממשלה ובמגזר העסקי. במסגרת תפקידיו בממשלה כיהן שמיר, בין היתר, כמנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת וכמ"מ המזכיר הצבאי לשר הביטחון.  כמו כן, במגזר העסקי, כיהן שמיר כמנכ"ל של חברות ציבוריות רבות ובהן חברת מבני תעשייה, נכסי אזורים, אספן וכלכלית ירושלים. בנוסף לכך, כיהן שמיר כיו"ר תש"ן ואנגל משאבים, ועד לאחרונה מילא את תפקיד יו"ר חברת נתיבי ישראל במשך 6 השנים האחרונות.

כיום, שמיר משמש כדירקטור בחברות ציבוריות שונות.

עודד שמיר בן 65, נשוי ואב ל-2 ילדים, והוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן.

Inner 620/130

השר כ"ץ אמר אתמול, כי "בתקופה מאתגרת זו יש לעודד שמיר את הכישורים, הניסיון העסקי והניהולי הנדרשים בכדי למלא את התפקיד החשוב של מנכ"ל משרד האוצר על הצד הטוב ביותר, וזאת במסגרת המדיניות אותה אני מוביל, של מתן סיוע מירבי לנפגעי הקורונה לצד שמירה על יציבותו וחוסנו של המשק הישראלי ולקראת חזרה לפעילות מלאה וצמיחה מחודשת של המשק הישראלי.

"אני מודה לערן יעקב על ההירתמות למילוי מקום המנכ"ל בשלושת החודשים האחרונים, ומאחל לו הצלחה בהמשך פעילותו כמנהל רשות המסים במשרד האוצר, בפרט בתקופה מאתגרת זו".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה