עתירה כנגד רפאל – מדירה יצרנים ישראלים

לטענת העותרים במכרז שפרסמה החברה לא שותפה חברה ישראלית המתמחה בתחום וזאת למרות שיא ספק מורשה במשרד הביטחון.

מערכות אל פסק מתקדמות shutterstock

עתירה מנהלית הוגשה נגד החברה הממשלתית רפאל – מערכות לחימה מתקדמות בע”מ העוסקת בפיתוח וייצור של אמצעי לחימה בטענה כי היא מדירה חברות ישראליות ממכרזיה את העתירה הגישה חברת “גמאטרוניק” הישראלית אשר מתמחה בייצור מכשירי אל-פסק והסיבה לעתירה היא הדרת יצרנים כחול לבן ממכרז ממשלתי, העתירה התקבלה ע”י בית המשפט המחוזי בחיפה

גמאטרוניק הגישה את העתירה לבית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים על רקע תופעה החוזרת על עצמה במכרזי רפאל ובמכרזים נוספים אשר מפרסמים גופים ממלכתיים החבים בחובת המכרזים.

jerusalem-box

העתירה הוגשה בעקבות מכרז ממשלתי שפרסמה חברת “רפאל” לו הוכרזו ארבעה ספקים המורשים לספק מערכת אל-פסק וזה על אף שעל פי המפרט הטכני הנדרש ממערכות אלה, גם גמאטרוניק יכלה לספקן. חשוב לציין שגמאטרוניק הינה ספק מורשה של משרד הביטחון ומערכותיה מיוצרות בישראל ועל כן לא רק שהיא רשאית להציע את מערכותיה לקבלנים המשתתפים במכרז אלא שהחוק מקנה יתרון מכרזי מובנה לתוצרת הארץ והדרת תוצרת הארץ אסורה בתכלית.

גמאטרוניק הדגישה כי היא מתמחה בתכנון וייצור מערכות הספק למגוון שימושים אזרחיים וצבאיים, בארץ ובעולם. מוצרי החברה עומדים בסטנדרטים הנוקשים ביותר, ובין השאר הם מותקנים בפרויקטים רגישים במערכת הביטחון ובגופים אזרחיים. לחברה מעל ל-48 שנים של ניסיון והיא נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחום מערכות האל-פסק המודולריות. גמאטרוניק היא חברה כחול – לבן: החברה ממוקמת בירושלים מיום הקמתה, מייצרת בישראל ומעסיקה כ-200 עובדים.

חשוב לציין כי לגמאטרוניק אין כל טענה כלפי הספקים שהוצעו ע”י רפאל וכל שהם מבקשים הוא שתוסר המגבלה ממנה ומספקים ישראלים נוספים להשתתף במכרז על פי הוראת החוק והמשקל המיוחד המוקנה בו לתוצרת ישראלית.

inner

כתיבת תגובה