'פוקס' רוצה לייבא את ג'מבו היוונית, המקומיים יצאו לקרב

הקרב על המותג יוצא לדרך קבוצת פוקס דיווחה כי היא מעוניינת לייבא את רשת ג'מבו היוונית, ועכשיו "ג'מבו סטוק" הישראלית מתנגדת למתן השם לתאגיד היווני • החברה הישראלית הגישה התנגדות לבקשת התאגיד היווני JUMBO לרשום את השם "ג'מבו" כסימן מסחרי – למרות ששמה אינו סימן רשום

חנות של ג'מבו סטוק | צילום: ניצן גור

רשם הסימנים המסחריים ברשם החברות זכה למכתב התנגדות חריף מחברת צ'אק בס בע"מ, חברת הניהול שמפעילה את רשת ג'מבו סטוק, בבעלות המייסד והמנכ"ל רועי ונונו. זו הוציאה אתמול (ד'), המועד האחרון להגשת התנגדות לרשם סימני המסחר, מכתב התנגדות לבקשת התאגיד היווני JUMBO לרשום את השם "ג'מבו" כסימן מסחרי.

קמעונאית הסטוק היוונית ג'מבו חתמה על הסכם עם קבוצת האופנה 'פוקס', שבשליטת הראל ויזל, והאחרונה אף פנתה לרשם הסימנים המסחריים במטרה לרשום את המותג בישראל.

"רשת JUMBO של המתנגדת היא דוגמה ליזמות ישראלית, לפעילות כלכלית ועסקית מקומית, שיצרה במו ידיה מותג "כחול לבן". המתנגדת מעסיקה מאות עובדים ישראליים אשר מפרנסים אלפים של בני משפחותיהם. בתקופה הכלכלית המאתגרת הנוכחית בעידן הקורונה, יש להקפיד ביתר שאת, כי לא ייגזל מפעל המתנגדת ולא יוכשר ניסיונו הבוטה של מתחרה זר (בעזרתה של ענקית מסחר כקבוצת FOX), לנצל את המוניטין הרב של המתנגדת בסימנה, תוך התחרות בלתי הוגנת והטעית צרכנים", נכתב בנימוקי ההתנגדות שהגישה חברת צ'אק בס.

"כתוצאה מהיקף המכירות העצום של המתנגדת וכן כתוצאה מן הפרסום הרב של שירותיה, רכשה המתנגדת מוניטין רב בסימן המסחר. קהל הצרכנים בישראל למד לזהות את הסימן JUMBO ונגזרותיו כסימן המסחר של המתנגדת, עד כי זה הפך לשם נרדף לשירותי מכירה של מוצרים איכותיים לבית במחירים זולים. למעשה, סימנה של המתנגדת כה מוכר עד כי הפך לסימן מסחר מוכר היטב, כמשמעות מונח זה בפקודת סימני מסחר [נוסח חדש], תשל"ב – 1972 (להלן: "הפקודה" או "פקודת סימני מסחר")".

למעשה, הרושם הוא כי רשת "ג'מבו סטוק" חוששת מכוחה הממותג, הפרסומי והשיווקי האדיר של קבוצת 'פוקס', שעשוייה למחוק אותה כרשת סטוק ישראלית, אם שמה ימותג ע"י 'פוקס'.

עוד טענה צ'אק באס, כי "הסימן המבוקש – JUMBO (מעוצב) זהה פונטית לסימן המתנגדת ברכיב הדומיננטי שלו, JUMBO, באשר שני הסימנים מאוייתים באופן זהה, נהגים באופן זהה ועל כן צלילם זהה. גם מבחינת מראה הסימנים, ישנו דמיון ויזואלי רב בין סימן המבוקש לבין סימן המתנגדת, באשר בשניהם הרכיב הבולט הוא המילה JUMBO אשר כתובה, כאמור, בצורה זהה בשני הסימנים".

ג'מבו סטוק הישראלית מפעילה בארץ עשר חנויות סטוק, ולמרות שהוקמה כבר בשנת 2015, היא לא רשמה את סימנה המסחרי ברשם החברות.

כתיבת תגובה