פורסם מבחן התמיכה הראשון לבתי העלמין בחבל התקומה

מבחן תמיכה בסך 32 מיליון ש"ח פורסם היום, ומיועד להקמתם של בתי עלמין או שיפוצם ביישובי חבל התקומה | המבצעות יהיו הרשויות המקומיות והכספים יוקצו גם לשיקום בתי כנסת ומקוואות | חלקו הראשון של מבחן התמיכה שפורסם היום הינו "במסלול מהיר" בסך 11 מיליון ש"ח ומיועד לבתי העלמין

בית העלמין הר המנוחות. אילוסטרציה: נתי שוחט | פלאש 90

מנהלת תקומה והמשרד לשירותי דת פרסמו היום מבחן תמיכה בסך 32 מיליון ש״ח ליישובי חבל תקומה. מבחן התמיכה נועד להקמה או שיפוץ של מבני דת ובתי עלמין על ידי הרשויות המקומיות וכן לשיקום בתי כנסת ומקוואות.

חלקו הראשון של מבחן התמיכה שפורסם היום הינו "במסלול מהיר" בסך 11 מיליון ש"ח, המיועד להתאמת בתי עלמין לצרכים אשר עלו בעקבות מלחמת חרבות ברזל, במנגנון מהיר שיתרום לקידום ביצוע העבודות הנדרשות לקראת יום השנה הראשון בחודש אוקטובר.

היקף הנרצחים באירועי ה-7 באוקטובר יצר צורך בהתאמת בתי העלמין לצורך מתן כבוד ראוי לנרצחים, לבני משפחותיהם ולקהילות.

בתי העלמין שייתמכו במסגרת זו יהיו בתי עלמין עירוניים, מקומיים ואזוריים שבהם נקברו חללים מפעולות איבה או שנפלו בלחימה החל מה-7 באוקטובר או שקיימת כוונה להעביר אליהם חללים מתושבי היישובים שנטמנו באופן זמני בבתי עלמין אחרים, או שגופתם מוחזקת בידי ארגוני טרור. בין התשתיות שיותאמו – הסדרת חניות, שירותים, סככות, ספסלים, ברזיות ומתקנים נוספים.

חלקו השני של מבחן התמיכה העומד על 21 מלש"ח מיועד לפיתוח ושיפור חזות בתי העלמין וכן לשיקום, בינוי, שיפוץ ומיגון מקוואות ציבוריים ובתי כנסת בהתאם לצרכי הגופים בתחום שירותי הדת, כפי שיבואו לידי ביטוי בתכניות העבודה שיוגשו למשרד.

מנכ"ל המשרד לשרותי דת, יהודה אבידן: "אני שמח שמשרדנו הינו מהחלוצים הראשונים במסגרת מנהלת תקומה שמשנס מותניים כדי לתת מענה לצרכים של הישובים בעוטף ונעשה הכל כדי לזרז ביצוע העבודה מהר ככל שיהיה ניתן".

דגנית סנקר-לנגה ראש מערך אדם וקהילה במנהלת תקומה: "מנהלת תקומה ובמסגרתה מערך אדם וקהילה, עברה משלב התכנון לשלב היישום. קול קורא זה הוא פרי עבודתנו המשותפת יחד עם המועצות האזוריות והעיר שדרות, לצד שותפות מקצועית עם משרד הדתות. נמשיך לקיים תהליך סדור של היוועצות וכתיבה משותפת של מנגנוני ישום התכנית עם תושבי החבל".

כתיבת תגובה